Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

A portugáloktól is csúnya verést kapott a női futsalválogatott

A portugáloktól is csúnya verést kapott a női futsalválogatott

MTI
A magyar női futsalválogatott 8-1-re kikapott Portugáliától a világbajnoki selejtezősorozat európai elitkörének második fordulójában, csütörtökön Montesilvanóban, így már matematikailag is biztos, hogy nem jut ki a tornára.

A két csapat korábban kétszer találkozott egymással tétmérkőzésen: a 2022-es Európa-bajnokság elődöntőjében 6-0-ra, a 2023-as kontinenstorna bronzmeccsén 12-0-ra nyertek a portugálok, akik szerdán 9-0-ra győzték le a svédeket az Adriai-tenger partján, Pescarától északra fekvő Montesilvanóban.

Ehhez képest sokáig, 16 percig csupán egygólos hátrányban voltak a magyarok, akik a szünet előtt Fábián Rebeka jóvoltából szépíteni tudtak, így az első húsz percet követően 4-1 volt az állás. A portugálok a második felvonásban újabb négy góllal fölényessé tették sikerüket.

Frank Tamás szövetségi kapitány együttese tavaly ősszel megnyerte boszniai vb-selejtező csoportját, így bejutott a kontinens nyolc legjobb csapata közé, amelyeket két négyesre osztottak. A kvartettekből az első két-két helyezett jut ki a Fülöp-szigeteki világbajnokságra.

Eredmény, elitkör, 2. forduló, A csoport:
Portugália-Magyarország 8-1 (4-1)
a magyar válogatott gólszerzője: Fábián (20.)

Szerdán játszották:
Olaszország-Magyarország 6-1 (3-0)

szombaton játsszák:
Magyarország-Svédország 16.00

Borítókép: MLSZ

További tartalmak