Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Nem lesz egyszerű visszajutni az A ligába, kifejezetten nehéz csoportba is kerülhetünk

Nem lesz egyszerű visszajutni az A ligába, kifejezetten nehéz csoportba is kerülhetünk

m4sport.hu | Szerző: Szidor György
A labdarúgó Nemzetek Ligája 2026–2027-es kiírásában a B ligában szerepel a magyar együttes. Bár az első kalapból várhatja majd a sorsolást, az ellenfeleket elnézve, nehéz dolga lesz, ha vissza szeretne jutni az A ligába.

A magyar labdarúgó-válogatott a törökök elleni kettős vereséggel, 1-6-os összesítéssel búcsúzott a Nemezetek Ligája A divíziójától, így a sorozat 2026/27-es kiírásában a B divízióban szerepel.

A B divízió sorsolását év végén  – esetleg jövő év elején – tartják, melyet a magyar csapat a 2024–25-ös összesített NL-rangsor alapján az első kalapból várhat majd.

A kalapok ismeretében az biztos, hogy Skócia, Lengyelország és Izrael nem lehet Szoboszlaiék ellenfele. A második kalapból viszont jöhet az Eb-negyeddöntős Svájc, az Eb-n csoportgyőztes Ausztria, vagy az a Bosznia-Hercegovina, mellyel a legutóbbi NL-kiírásban is találkoztunk, illetve a Szerhij Rebrov által irányított Ukrajna.

A harmadikból a vb-selejtezős ellenfél Írország mellett érkezhetnek a románok, akiket legutóbb 1981-ben vertünk meg, illetve Szlovénia, akiket eddigi négy meccsünkön csak egyszer tudtunk legyőzni és Georgia, akikkel legutóbb a 2002-es vb-selejtezőben találkoztunk.

A negyedik kalapból a svédek kiemelkednek, de Észak-Írország is viccelt már meg minket a 2016-os Eb-selejtezők során.

A kalapok:
1. kalap:
Skócia, MAGYARORSZÁG, Lengyelország, Izrael
2. kalap: Svájc, Bosznia-Hercegovina, Ausztria, Ukrajna
3. kalap: Szlovénia, Grúzia, Írország, Románia
4. kalap: Svédország, Észak-Macedónia, Észak-Írország, Koszovó

A B-liga csoportelsői feljutnak, az utolsók kiesnek, a második osztályozót játszik egy A ligás harmadikkal, míg a csoport harmadik helyezettje egy C ligás másodikkal vívhat meg a bennmaradásért.

 

 

 

Borítókép: Budapest, 2025. március 23. Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának osztályozójában játszott Magyarország - Törökország visszavágó mérkőzésen a budapesti Puskás Arénában 2025. március 23-án. MTI/Illyés Tibor

További tartalmak