Menetrend

    Két évre kitiltották a stadionokból a férfit, aki füstbombát dobott a pályára a magyar–törökön

    Két évre kitiltották a stadionokból a férfit, aki füstbombát dobott a pályára a magyar–törökön

    m4sport.hu | | Szerző: Cseh Benjámin
    Pénzbüntetést kapott, valamint két évig nem mehet a FIFA, az UEFA és az MLSZ által rendezett meccsekre az a 32 éves férfi, aki füstbombát dobott a Puskás Aréna gyepére.

    A Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség gyorsított eljárásban szerdán állította bíróság elé azt a férfit, aki egy becsempészett füstbombát dobott a Puskás Arénában a nézők elől elzárt területre. A tényállás szerint a hétvégi Magyarország–Törökország Nemzetek Ligája-mérkőzés 87. percében a 32 éves, ittas állapotban lévő férfi a szurkolás hevében egy füstbombát dobott a Puskás Aréna nézőktől elzárt területére, a pálya irányába – szúrta ki a csakfoci.hu a Fővárosi Főügyészség sajtóközleményét.

    Az eldobott pirotechnikai eszköz kiterjedt pirosló füstöt okozott és a rendezőknek annak eltávolítása felől kellett intézkedni, majd a magáról megfeledkező szurkolót a stadion biztonsági szolgálata a létesítményből kivezette.

    A sportrendezvényen elkövetett rendbontás vétségével vádolt beismerésben lévő szurkolót a bíróság 150 ezer forint pénzbüntetésre ítélte és két évre eltiltotta a FIFA, az UEFA, illetőleg az MLSZ versenyrendszerében megrendezendő bármely futballmérkőzés látogatásától.

    Borítókép: Budapest, 2025. március 23.Magyar szurkolók a budapesti Puskás Arénában a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának osztályozójában játszott Magyarország - Törökország visszavágó mérkõzés kezdete elõtt 2025. március 23-án.MTI/Purger Tamás

    További tartalmak