A Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség gyorsított eljárásban szerdán állította bíróság elé azt a férfit, aki egy becsempészett füstbombát dobott a Puskás Arénában a nézők elől elzárt területre. A tényállás szerint a hétvégi Magyarország–Törökország Nemzetek Ligája-mérkőzés 87. percében a 32 éves, ittas állapotban lévő férfi a szurkolás hevében egy füstbombát dobott a Puskás Aréna nézőktől elzárt területére, a pálya irányába – szúrta ki a csakfoci.hu a Fővárosi Főügyészség sajtóközleményét.
Kapcsolódó tartalom
Az eldobott pirotechnikai eszköz kiterjedt pirosló füstöt okozott és a rendezőknek annak eltávolítása felől kellett intézkedni, majd a magáról megfeledkező szurkolót a stadion biztonsági szolgálata a létesítményből kivezette.
A sportrendezvényen elkövetett rendbontás vétségével vádolt beismerésben lévő szurkolót a bíróság 150 ezer forint pénzbüntetésre ítélte és két évre eltiltotta a FIFA, az UEFA, illetőleg az MLSZ versenyrendszerében megrendezendő bármely futballmérkőzés látogatásától.













