Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Bartosz Grzelak: Ez biztatóbb, mint korábban

Bartosz Grzelak: Ez biztatóbb, mint korábban

m4sport.hu
Bartosz Grzelak, az Újpest vezetőedző csalódottan vette tudomásul, hogy csapata nem szerezte meg mind a három pontot a Diósgyőr ellen.

 

Összefoglaló

Az Újpest 1–1-es döntetlent játszott a Diósgyőrrel az OTP Bank Liga 29. fordulójában, szombaton.

A mérkőzés után Bartosz Grzelak csalódottan értékelt.

„Az az érzésem, hogy mi voltunk a jobb csapat a pályán, jobban is játszottunk, kellő mennyiségű helyzetünk is volt, de egy ilyen kiegyenlített találkozón mindenképp rá kell rúgni azt a bizonyos második gólt. Ehelyett mi kaptunk egy rossznak minősíthető találatot. Annak ellenére, hogy a hajrában is próbáltuk erőltetni a lehetőségeket, csalódottak vagyunk, mert a játék képe alapján úgy érzem, többre lettünk volna érdemesek. Azt láttam, hogy a játékosok a pályán minden egyes labdáért megküzdöttek, külön kiemelném a középső középpályásokat, nagyon jól játszottak ma, sok labdát gyűjtöttek, előre játszottak. Sajnos ez most nem volt elég a három ponthoz, de az biztos, hogy ez biztatóbb, mint korábban.”

Valdas Dambrauskas szerint jól szálltak be a fiatalok, de ezt is várja tőlük.

„Nem lehetünk elégedettek, hiszen nem nyertünk. Az első félidőben több ziccerünk is volt, igaz, az újpestieknek is voltak lehetőségeik, de egyik csapat sem tudta belőni ezeket. A kapott gólra jól reagáltunk, ezen dolgozunk, hogy a küzdőszellem meglegyen és ne legyen probléma, ha hátrányba kerülünk. Megérdemeltük az egyenlítést. Nem lehetünk elégedettek, ahogy az Újpest sem, de ilyen a labdarúgás. A foci olyan, mint az élet, mindig vannak első alkalmak, minden fiatal játékos életében különleges napok ezek, de ne feledjük, fiatalokról van szó, akik még semmit sem értek el. Most valami jót tudtak elkezdeni, de folytatniuk kell a munkát, nem lehet megállni, ez nagy önbizalmat adhat nekik. Amikor fiataloknak adok lehetőséget, mindig meglepnek, és ezt is várom tőlük.”

Bese Barnabás úgy érzi, megérdemelték volna a győzelmet.

„Sajnáljuk, hogy itt két pont elveszett, mert azt gondolom, megérdemeltük volna a győzelmet. Voltak helyzeteink, domináltunk, nagyokat is védett az ellenfél kapusa, sajnálom, sokat beleraktunk ebbe a meccsbe. Be kell rúgnunk a helyzeteket és a kontrákra jobban kell figyelnünk.”

Az első NB I-es találatát jegyző Szakos Bence örül a lehetőségnek.

„Ismét hátrányba kerültünk, az idei szezonban egyébként sem mentek a pontszerzések, most megpróbáltuk kitenni a pályára a szívünket-lelkünket. Az edzőm annyit mondott, menjek fel a pályára, és próbáljam azt a teljesítményt nyújtani, amit tudok.”


OTP Bank Liga, 29. forduló:
Újpest FC-Diósgyőri VTK 1-1 (0-0) 
Szusza Ferenc Stadion, v.: Derdák
gólszerzők: Lacoux (48.), illetve Szakos (68.)
sárga lap: Fiola (85.), illetve Holdampf (44.), Kállai (53.)

Újpest FC:
Riccardo – Joao Nunes, Duarte, Fiola – Bese, Rasak, Lacoux, Gergényi – Beridze (Horváth K., 82.) – Karamoko (Ljujic, 82.), Brodic

Diósgyőri VTK:
Ogyincov- Gera, Lund, Bárdos (Csorbadzsijszkij, 62.), Kállai (Szakos, 62.) – Vallejo – Acolatse, Holdampf, Skribek (Rakonjac, 56.), Pozeg Vancas (Benkő, 85.) – Edomwonyi

OTP Bank Liga, 29. forduló:
péntek
Nyíregyháza Spartacus FC–Debreceni VSC 1–0

szombat
Puskás Akadémia FC–Fehérvár FC 31
ETO FC Győr–Paksi FC 20

vasárnap
15:30 – MTK Budapest–Ferencvárosi TC (M4 Sport, m4sport.hu)
18:00 – Zalaegerszegi TE FC–Kecskeméti TE (M4 Sport, m4sport.hu)

 

Borítókép: Budapest, 2025. március 1. Bartosz Grzelak, az Újpest vezetőedzője (b) a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában játszott Újpest FC - MTK Budapest mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban 2025. március 1-jén. MTI/Hegedüs Róbert

További tartalmak