Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

A Honvédtól igazolt kapust a Diósgyőr – hivatalos

A Honvédtól igazolt kapust a Diósgyőr – hivatalos

m4sport.hu | | Szerző: Vojtek Tamás
A fizz ligában szereplő Diósgyőri VTK hivatalos oldalán bejelentette, hogy leigazolta az NB II-es Budapest Honvéd 23 éves kapusát, Megyeri Gábort.

A Békéscsaba és a Honvéd utánpótlásában nevelkedő Megyeri Gábor 2020-ban, kölcsönben került az AS Roma U19-es csapatához, egy évvel később a Perugianál is megfordult, majd 2022 és 2023 között a Kazincbarcika színeiben 16 NB II-es mérkőzésen védett, míg a 2024/25-ös idényben egy alkalommal állhatott a Honvéd kapujában.

Egy kiváló képességekkel rendelkező kapust igazoltunk, akit Magyarországon alulértékelnek a szakemberekidézi a dvtk.eu Kovács Zoltánt, a Diósgyőr sportigazgatóját. – Azonban nem véletlenül akadt meg rajta az AS Roma játékosmegfigyelőinek a szeme, és később én is többször láttam még kazincbarcikai kapusként védeni. Nagyon iskolázott kapus, aki remek versenyző típus. Azért igazoltuk, mert a kapusposzton is szeretnék alternatívát kínálni a szakmai stábnak, és majd ők eldöntik, ki védi a DVTK kapuját.

Megyeri – aki három évre szóló szerződést írt alá Miskolcon – kiemelte, úgy érzi, váltania kellett az előrelépéshez, és „a DVTK megkeresésére nem szokás nemet mondani”.

Már egyeztettem Tuska János kapusedzővel, aki felvázolta az elvárásait. Bízok a képességeimben és bízok magamban, nem véletlenül hívott egy élvonalbeli klub. Minden nap azon fogok dolgozni, hogy megmutassam a stábnak, hogy képes vagyok meghálálni a bizalmat” – fogalmazott a kapus.

A 23 éves kapus szerződtetésével egy nap alatt harmadik átigazolásáról számolt be a miskolci csapat: Megyeri a Diósgyőr második nyári szerzeménye az Újpesttől szerződtetett Mucsányi Márk után, míg a nigériai támadó, Bright Edomwonyi szerződésének lejártával a Szpariban folytatja pályafutását.

Borítókép: dvtk.eu

További tartalmak