Menetrend

    Eldőlt, a Ferencváros betartja a fiatalszabályt

    Eldőlt, a Ferencváros betartja a fiatalszabályt

    m4sport.hu | | Szerző: Cseh Benjámin
    Noha a Ferencvárosi TC kritikus hangokat fogalmazott meg az „ötmagyaros” ajánlás bejelentése óta, a klub a Fizz Liga kezdetére úgy döntött, megfelel minden (MLSZ, NSMI) ajánlásnak – jelentette be Hajnal Tamás sportigazgató.

    A magyar szövetség májusban jelentette be az „ötmagyaros” ajánlást, melynek értelmében a pénzügyi támogatás jelentős részét ahhoz köti, hogy csapatonként átlagban öt magyar labdarúgó legyen végig a pályán az NB I-es mérkőzéseken, ebből egy főnek U21-es játékosnak kell lennie.

    A Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet azonban a hét elején egy, az MLSZ 4+1-es elvárásánál szigorúbb, 3+2-es előírásról tájékoztatta azokat a klubokat, amelyek kiemelt akadémiával rendelkeznek – erre utalt legalábbis szerdán Kovács Zoltán diósgyőri sportigazgató a klub közleményében. Az NSMI elvárása szerint a bajnoki év során legalább 7000 percet kell játszania a 2005. január 1. után született játékosoknak, amiből maximum 2000 percet a 2004. január 1. utániak is teljesíthetnek.

    A Fradi Zóna pénteki adásában is felmerült a téma, Hajnal Tamás, az FTC sportigazgatója leszögezte, szeretnék megtartani akadémiájuk elit státuszát, ezért hosszú gondolkodás után úgy döntöttek, a magyar felnőtt- és fiatalpercekre vonatkozó ajánlásokat is 100 százalékosan be fogják tartani.

    Borítókép: Budapest, 2025. május 18. Tóth Alex, az FTC játékosának gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Fehérvár FC mérkõzésen a Groupama Arénában 2025. május 18-án. MTI/Purger Tamás

    További tartalmak