A magyar szövetség májusban jelentette be az „ötmagyaros” ajánlást, melynek értelmében a pénzügyi támogatás jelentős részét ahhoz köti, hogy csapatonként átlagban öt magyar labdarúgó legyen végig a pályán az NB I-es mérkőzéseken, ebből egy főnek U21-es játékosnak kell lennie.
A Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet azonban a hét elején egy, az MLSZ 4+1-es elvárásánál szigorúbb, 3+2-es előírásról tájékoztatta azokat a klubokat, amelyek kiemelt akadémiával rendelkeznek – erre utalt legalábbis szerdán Kovács Zoltán diósgyőri sportigazgató a klub közleményében. Az NSMI elvárása szerint a bajnoki év során legalább 7000 percet kell játszania a 2005. január 1. után született játékosoknak, amiből maximum 2000 percet a 2004. január 1. utániak is teljesíthetnek.
Kapcsolódó tartalom
A Fradi Zóna pénteki adásában is felmerült a téma, Hajnal Tamás, az FTC sportigazgatója leszögezte, szeretnék megtartani akadémiájuk elit státuszát, ezért hosszú gondolkodás után úgy döntöttek, a magyar felnőtt- és fiatalpercekre vonatkozó ajánlásokat is 100 százalékosan be fogják tartani.













