Menetrend

    „Az utolsó pillanatban hozni egy ilyen döntést minimum kétséges” – Hajdú B. István a 3+2-es ajánlásról

    „Az utolsó pillanatban hozni egy ilyen döntést minimum kétséges” – Hajdú B. István a 3+2-es ajánlásról

    m4sport.hu | | Szerző: Határ Dávid
    Hajdú B. István hétfő este erős véleményt fogalmazott meg a Fizz Ligában szereplő kiemelt akadémiát működtető kluboknak szóló 3+2-es ajánlásról az M4 Sport Góóól!2 magazinműsorában.

    Mint ismert, a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet néhány nappal a Fizz Liga rajtja előtt szigorúbb fiatalajánlást fogalmazott meg a kiemelt akadémiás kluboknál. A hétfő esti Góóól!2-ben többek között Hajdú B. István is elmondta a véleményét a 3+2-es ajánlásról.

    „Itt éveken keresztül hihetetlen mennyiségű pénzt kaptak kiemelt akadémiák azért, hogy játékosokat neveljenek. Hibának tartom, hogy ezért semmifajta ellenőrzés nem volt. Felvették a pénzt, aztán történt, ami történt – jobbára semmi… Tizenöt év alatt minden kiemelt akadémiának nem egy, inkább kettő, de urambocsá, három játékost is fel kellett volna nevelni” – fogalmazott az M4 Sport kommentátora.

    Hajdú B. szerint természetesen az lenne a jó, „ha találnák minden térségben egy Lamine Yamalt, de valószínűleg ez nem elvárható.” A kommentátor viszont erősen furcsállja, hogy az akadémiák nem gondoltak arra, hogy egyszer valaki meg fogja kérdezni, hogy „ezt a rengeteg pénzt ugyan már mire költötték.”

    Azt is hozzátette, hogy ezt a gazdasági kérdést nem mosná össze sportszakmai kérdésekkel.

    „Mint a magyar futball szurkolója, nyilván örülnék, ha minél több tehetséges magyar játékost látnék a pályán, ugyanakkor azt is szeretném, hogy minden csapat a legjobb csapatával álljon fel.”

    Az M4 Sport kommentátora szerint az is problémás, hogy a csapatoknak úgy kell vigyázniuk a fiatalokra, mint a „hímestojásra” – szinte fontosabb, hogy az U21-es játékosok a bajnokikon játszanak, mint a nemzetközi kupában, mert ha utóbbiban megsérülne közülük valaki, akkor esetleg nem tudnának felelni a fiatalajánlásnak a bajnokságban.

    Hajdú B. a 4+1-es ajánlásra kitérve megjegyezte, megérti, hogy az Újpest úgy döntött, nem foglalkozik  vele.

    „Tökéletesen megértem az Újpestet, ahol azt mondják, hogy sokkal többet veszítünk, ha ezt a szabályt be akarjuk tartani, és iszonyú pénzért igazolunk magyar játékosokat, mi ezzel a szabállyal nem foglalkozunk, pályára küldjük a legjobb csapatot, ne sakkozzon az edző azzal, hogy kit-kivel kell lecserélni, mert nekünk így éri meg jobban.”

    Hajdú B. István azzal zárta a mondandóját, hogy a bevezetés módja miatt minimum kétséges döntés született a 3+2-es ajánlásról.

    „A feltételeknek nagyjából egyenlőnek kellene lenni az NB I-ben, ezért azt gondolom, hogy az utolsó pillanatban hozni egy ilyen döntést, az minimum kétséges.”

    A hétfő esti Góóól!2 adását IDE KATTINTVA nézheti vissza.

    Fizz Liga, 1. forduló:
    Újpest FC–Diósgyőri VTK 3–1
    Zalaegerszegi TE FC–Debreceni VSC 3–3
    MTK Budapest–Ferencvárosi TC 1–1
    Nyíregyháza Spartacus FC–Kisvárda Master Good 1–1
    Paksi FC–ETO FC Győr 3–3
    Puskás Akadémia FC–Kolorcity Kazincbarcika SC 2–1

    Borítókép: Hajdú B. István (Fotó: M4 Sport)

    További tartalmak

    Kapcsolódó hírek

    Az NSMI néhány nappal a Fizz Liga rajtja előtt szigorúbb fiatalszabályt fogalmazott meg a kiemelt akadémiás kluboknál
    Kovács Zoltán, a Fizz Ligában szereplő Diósgyőr labdarúgócsapatának sportigazgatója elárulta: noha a Magyar Labdarúgó Szövetség korábban 4+1-es ajánlatot tett a fiatalszabályra, néhány napja a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet (NSMI) arról tájékoztatta a klubot, hogy a kiemelt akadémiás együtteseknek még ennél is szigorúbb ajánlást kell teljesíteniük az akadémiai támogatás megtartásának érdekében, és egy helyett kettő-három magyar fiatalt kell pályára küldeniük.
    Magyar futball
    Eldőlt, a Ferencváros betartja a fiatalszabályt
    Noha a Ferencvárosi TC kritikus hangokat fogalmazott meg az „ötmagyaros” ajánlás bejelentése óta, a klub a Fizz Liga kezdetére úgy döntött, megfelel minden (MLSZ, NSMI) ajánlásnak – jelentette be Hajnal Tamás sportigazgató.
    Magyar futball