Az nb1.hu szerint olyan komoly a helyzet a DVSC-nél, hogy több, az első csapat keretéhez tartozó játékos nem kapta meg az aktuális havi fizetését. Ilyenre pedig nagyon-nagyon rég nem volt példa a DVSC-nél.
„Amint azt az elmúlt évek, sőt évtizedek igazolják, a DVSC történetének egyetlen biztos pillére van: Debrecen városa. Többségi tulajdonosok jönnek-mennek, de a város – akár kisebbségi tulajdonosként, akár többségi tulajdonosként – mindig ott állt és állni is fog a klub mögött. Ez biztosította a klub stabilitását akkor is, amikor 2020-ban elvesztettük NB1-es tagságunkat és ez biztosítja a klub stabilitását most is, amikor a többségi tulajdonosi pozícióval kapcsolatos tárgyalások lezárásának hiánya generál megoldandó pénzügyi feladatokat. A pénzügyi kötelezettségek pontos teljesítése az alapja a klub működésének, ezért megengedhetetlennek tartjuk, hogy ebben a tekintetben ne legyen rend” – idézte Papp Lászlót a Hajdú-Bihar vármegyei hírportál. Debrecen polgármestere hozzátette, a pénzügyi kötelezettségek teljesítését, a megfelelő anyagi helyzet biztosítását elvárják a mindenkori többségi tulajdonostól.
„A város és a helyi szponzorok együttműködésének köszönhetően az átmeneti likviditási nehézségek a mai nappal megszűnnek, a DVSC Futballszervező Zrt. gazdasági stabilitása biztosított, a kötelezettségek teljesítése folyamatos” – tette hozzá.













