Nyáron alaposan átalakult az Újpest kerete és a kispadon is váltás volt, a vezetőség pedig nem kisebb célt tűzött ki a csapat elé, mint a dobogó elérését és így a nemzetközi kupaszereplés kiharcolását.
„Csak abban gondolkodunk, hogy a dobogóra oda kell érnünk, mert ez segíti a további épülésünket: hogy nemzetközi kupában induljunk és még vonzóbbak legyünk a játékosok tekintetében” – erősítette meg Ratatics Péter klubelnök a júliusi szurkolói ankéton a korábban az m4sport.hu-nak adott interjúban elmondottakat.
Kapcsolódó tartalom
Ratatics Péter: Újpesten mindenki azért dolgozik, hogy legyőzzük a Fradit
Az Újpestnek nem éri meg az ötmagyaros szabály: „négyszeres áron akarják eladni nekünk a magyar játékosokat”
A szezonrajt ennek fényében remekül alakult, a nyitányon az Újpest 3–1-re legyőzte a DVTK-t. Ezt egy idegenbeli 1–1-es döntetlen követte Győrben, azóta viszont kilenc bajnokijából ötöt elveszített az Újpest, emellett még három döntetlent és csak egy további győzelmet jegyzett a negyedik kerületi csapat.
Damir Krznar csapata ráadásul a legutóbbi hat bajnokiján nyeretlen maradt – sőt, közben a másodosztályú Kecskeméttől is kikapott, így a legjobb 64 között búcsúzott a MOL Magyar Kupától –, és a bajnokság első harmadában a megszerezhető 33-ból mindössze 10 pontot gyűjtött.
A 12 csapatos NB I újbóli bevezetése, azaz 2015 óta ennél csak egyszer, a 2021–2022-es idényben kezdett rosszabbul az Újpest, akkor 11 kör után 8 ponttal álltak a lilák.
Akkor Michael Oenninget a 17. kör után, a téli szünetben leváltották, Milos Kruscsics vezetésével pedig egészen az ötödik helyig jött előre az Újpest.
Ha a bajnokság harmadánál elfoglalt helyezéseket nézzük, akkor legutóbb szintén a 2021–2022-es szezonban állt kiesőhelyen az Újpest, akkor az utolsó helyről várta a folytatást, de ahogy azt az előző bekezdésben is írtuk, végül a felsőházban zárt.
Az némi bizakodásra adhat okot a az Újpest-szurkolóknak, hogy a legutóbbi tíz szezonból csak négyszer zárt rosszabb helyen a csapat a bajnokság végén, mint a 11. fordulós helyezése. Igaz, a legutóbbi két szezonban pont ennek az ellenkezője történt: a bajnokság harmadánál mindkétszer felsőháziak voltak a lilák, a végelszámolásnál viszont már az alsóházban találhattuk meg őket.
Az mindenesetre biztos, hogy a legutóbbi, DVSC elleni 5–2-es vereségnek már kívülről is látványos következménye lett, az Újpest kirakta az első csapatából André Duartét. Hogy ez milyen hatással lesz a játékosokra, és elindul-e a tabellán felfelé a csapat, az vasárnap 15:30-tól a DVTK elleni miskolci bajnokin kiderül.
Kapcsolódó tartalom
A vasárnap 15:30-kor kezdődő DVTK–Újpest találkozót – ahogy a forduló többi mérkőzését is – az M4 Sport és az m4sport.hu élőben közvetíti.
Fizz Liga, 12. forduló:
péntek:
Kisvárda Master Good–Nyíregyháza Spartacus FC 0–0
szombat:
Kolorcity Kazincbarcika SC–Puskás Akadémia FC 1–3
ETO FC–Paksi FC 0–0
Ferencvárosi TC–MTK Budapest 4–1
vasárnap:
15.30 – Diósgyőri VTK–Újpest FC (M4 Sport és m4sport.hu)
18.00 – Debreceni VSC–Zalaegerszegi TE FC (M4 Sport és m4sport.hu)














