Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Szárnyal Európában a Ferencváros: a Ludogorec legyőzésével már harmadik az El alapszakaszában

Szárnyal Európában a Ferencváros: a Ludogorec legyőzésével már harmadik az El alapszakaszában

m4sport.hu | Szerző: Kerényi Ervin
A Ferencváros magabiztos, 3–1-es győzelmet aratott a bolgár Ludogorec felett az Európa-liga alapszakaszának 4. fordulójában rendezett mérkőzésén, csütörtök este a Groupama Arénában. A zöld-fehérek kezdőjéből kisebb sérülés miatt kimaradt Varga Barnabás, de a gólok így is jöttek: az első félidőben Kanichowsky, a másodikban Cadu volt eredményes, míg Yusuf gólpasszig és lesgólig jutott. A meccs hajrájára kanyarodva Son szépített a bolgároknak, de Joseph 86. percben lőtt gólja végleg eldöntötte a három pont sorsát.

Összefoglaló

Hosszú összefoglaló

A Ferencváros újabb győzelmével négy forduló után már 10 ponttal áll az Európa-liga alapszakaszában és az igencsak előkelő harmadik helyet foglalja el a 36 csapatos összesített tabellán, többek között olyan csapatokat megelőzve, mint az Aston Villa, a Lyon, a Betis, a Porto, a Fenerbahce vagy az AS Roma.

A nyolcmérkőzéses alapszakasz végén az első nyolc helyezett automatikusan a nyolcaddöntőbe jut, míg a 9-24. helyezettek egy kieséses körön keresztül juthatnak a legjobb 16 közé.

Európa-liga | alapszakasz | 4. forduló
Ferencvárosi TC-PFC Ludogorec (bolgár) 3-1 (1-0)
Groupama Aréna, 18 789 néző, v.: Mohammed Al-Hakim (svéd)
gólszerzők: Kanichowksky (31.), Cadu (53.), Joseph (87.), illetve Son (78.)
sárga lap: Keita (20.), Yusuf (51.), illetve Almeida (17.), Verdon (56.), Marcus (65.)
Ferencváros: Dibusz – Cissé, Raemaekers, Szalai G. – Makreckis, Keita (Tóth A., a szünetben), Kanichowsky (Ötvös, 80.), Zachariassen (Romao, 67.), Cadu – Pesic (Varga B., 80.), Yusuf (Joseph, 63.)
Ludogorec: Padt – Son, Verdon, Almeida, Nedjalkov – Naressi (Csocsev, 71.), Stanic, Duarte (Jordanov, 75.) – Marcus (Ivanov, 75.), Kaloc (Bile, a szünetben), Vidal (Machado, 87.)

A hazai szurkolók már a kezdő sípszó előtti percekben remek hangulatot teremtettek a stadionban, ahol csaknem teltház előtt léphettek pályára a felek.

Türelmesnek tűnő labdajáratással kezdett a Ferencváros, amely aztán néhány perccel később majdnem ráfizetett a védekező játékosok helyezkedési hibájára: az első gólszerzési lehetőség ugyanis ennek következtében a vendégek előtt adódott, Marcus azonban 14 méterről célt tévesztett. Ettől eltekintve az első húsz percben túlnyomó részt az FTC akarata érvényesült, igaz, nem sikerült áttörni a bolgárok védelmét, amely a legtöbb esetben stabilnak bizonyult. A félidő derekán aztán Pesic pillanatai következtek: a zöld-fehérek csatára előbb egy röviden hátrapasszolt labdára startolt rá remekül, de pontatlanul centerezett, majd ziccerben – de lesről – a kapusba lőtt hat méterről. A fokozódó hazai nyomás közben Pesic, Yusuf és Zachariassen helyezkedett a Ludogorec 16-osán belül, a társak pedig rendre az ő irányukba ívelték a labdát. Egy ilyen akció végén összejött a vezető gól a Ferencvárosnak, amely majdnem kétgólos előnnyel vonulhatott a szünetre, Yusuf találatát azonban VAR-vizsgálat után les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

Térfélcsere után aztán hamar sikerült az FTC-nek megdupláznia az előnyt, igaz, ehhez kellett az egyre bizonytalanabbá váló bolgár védők közreműködése is. Dibusznak először az 58. percben akadt dolga a hazaiak kapujában, a magyar válogatott kapus akkor egy jobb sarokra tartó fejest védett bravúrosan, majd a következő percekben többször is játékba kellett avatkoznia, a razgradi együttes ugyanis – kissé váratlanul – hosszú percekre a kapuja elé szegezte a házigazdát. Bár a zöld-fehérek kisvártatva kiszabadultak ebből a szorításból és ígéretes akciókat is vezettek, a hajrához érve szinte a semmiből szépített a Ludogorec. Ennek eredményeként akár még izgalmasak is lehettek volna az utolsó percek, ám a hazai ellentámadások egyre-másra érkeztek, s az egyik ilyen akció végén Lenny Joseph lőtt szép gólt, ezzel pedig otthon tartotta a három pontot az FTC.

A Ferencváros mérkőzései az Európa-liga alapszakaszában:

Ferencváros – Viktoria Plzen 1–1
KRC Genk – Ferencváros 0–1
FC Salzburg – Ferencváros 2–3
Ferencváros – PFC Ludogorec 3–1
november 27., 18.45: Fenerbahce SK – Ferencváros
december 11., 18.45: Ferencváros – Rangers FC
2026. január 22., 21.00: Ferencváros – Panathinaikos
január 29., 21.00: Nottingham Forest – Ferencváros

Borítókép: MTI/Illyés Tibor

További tartalmak