Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Elöl ferencvárosi, hátul kisvárdai fölény a Fizz Liga a Hét csapatában

Elöl ferencvárosi, hátul kisvárdai fölény a Fizz Liga a Hét csapatában

m4sport.hu | | Szerző: Hercze Kristóf
A Góóól!2 és az m4sport.hu minden héten kiválasztja a Hét csapatát a Fizz Ligában: a 15. fordulóban három-három kisvárdai és ferencvárosi, valamint két-két zalaegerszegi és győri, illetőleg egy debreceni játékos alkotja a legjobb tizenegyet.

Fizz Liga, 14 forduló – A Hét csapata (4–3–3):
Popovics (Kisvárda) – Nagy K. (Kisvárda), Cipetic (Kisvárda), Várkonyi (Zalaegerszeg), Stefulj (ETO FC) – Tóth A. (Ferencváros), Szendrei (Zalaegerszeg), Kanikovszki (Ferencváros) – Kocsis (Debrecen), Gruber (Ferencváros), Bánáti (ETO FC)
edző: Sergio Navarro (Debrecen)


KAPUS

Popovics Ilja (Kisvárda)

A várdaiak csupán 20 éves ukrán kapusa nagyszerű teljesítménnyel előrukkolva oroszlánrészt vállalt együttese elsöprő, Újpest elleni 3–0-s győzelmében: Popovicsnak négy védése volt, a mérkőzés hosszabbításában ráadásul bemutatta az idény egyik legnagyobb hárítását, amikor Iuri Medeiros ajtó-ablak ziccerénél visszaért a labdára.

A lila-fehéreknek egyébként büntetőből is lett volna lehetőségük a gólszerzésre, Aljosa Matko azonban a felső lécre bombázott – noha ez nem Popovicson múlt, a kapus jól érezte az irányt, s ha lejjebb megy a labda, elképzelhető, hogy ő nyúl bele.

A fiatal kapusnak egyébként a vasárnapi volt az ötödik kapott gól nélkül lehozott összecsapása a Fizz Liga jelenlegi idényében, a Kisvárda pedig három nyeretlen meccs után tudott újra három pont begyűjteni, s a negyedik helyen áll a bajnokságban.

VÉDŐK

Nagy Krisztián (Kisvárda)

A 30 esztendős jobbszélső nevéhez fűződik a Kisvárda első, vezető találata, Nagy Krisztián továbbá egy kulcspasszal is észrevétette magát. Jeleskedett a védekezésben is, mindhárom szerelési kísérlete sikeres volt, akadt egy tisztázása, de megnyert öt párharcot is, négyet a földön, egyet a levegőben – csupán egyetlen alkalommal maradt alul ellenfelével szemben.

Fizz Liga: Kisvárda Master Good – Újpest FC 3–0 | összefoglaló

Nagy egyébként második alkalommal került be a Fizz Ligában a Hét csapatába, első ízben a hatodik fordulóban érdemelte ki az elismerést.

Branimir Cipetics (Kisvárda)

Mint látható, teljes kisvárdai uralom van a hátsó tengelyt illetően, de nem véletlenül, hiszen a kiváló kapus- és védőteljesítményből alaposan kivette a részét a csapat jobb oldali középhátvédje, Branimir Cipetics is.

A 30 éves szélső szerezte a várdaiak harmadik gólját, valamint volt egy kulcspassza is, valamint a támadás mellett védekezésben is jeleskedett: egy szerelés, négy tisztázás és négy megnyert párharc szerepel a neve mellett.

Cipetics 8,4-es osztályzatot kapott a Sofascore statisztikai oldaltól, ami magáért beszél. Heti álomcsapatunkban másodszor van ott, ezt megelőzően a 9. fordulóban került be a legjobbak közé.

Várkonyi Bence (Zalaegerszeg)

A 23 éves középhátvéd alappillére volt az egerszegi védelemnek, amely teljesen leradírozta a pályáról a paksi támadósort – Várkonyi Bence nevéhez kilenc(!) tisztázás fűződik, ami már önmagában is hatalmas teljesítmény, de a játékára a korona is felkerült a mérkőzés 93. percében, miután egy hazai szabadrúgás után az ő visszafejelt labdája kellett ahhoz, hogy Szendrei Norbert gólt szerezhessen.

Fizz Liga: ZTE FC – Paksi FC 1–0 | összefoglaló

Várkonyi ezeken felül kilenc megnyert párharcot, s 92 százalékos passzpontosságot tud felmutatni, 36 átadásából 33 társhoz ment. Hogy mennyire nem tudtak vele mit kezdeni az ellenfél támadói, jól mutatja, hogy mindezeken felül volt két kiharcolt szabálytalansága és két sikeres szerelési kísérlete is.

Várkonyi sem most debütál a Hét csapatában, hiszen egyszer már a 8. körben is bekerült.

Daniel Stefulj (ETO FC)

A győriek balhátvédje kiváló mérkőzést hozott az MTK elleni 3–0-s győzelem alkalmával: a 45 percben ő adott gyönyörű gólpasszt Nadir Benboualinak, bemutatott két szerelést és öt tisztázást, lövést blokkolt, valamint egyetlen párharcát sem veszítette el, ebben a mutatóban 4/4 a mérlege, négy földön, s egy levegőben megnyert párharccal.

Fizz Liga: ETO FC–MTK Budapest 3–0 | összefoglaló

Fontos adat, hogy védőként a neve mellett négy(!) kulcspassz is szerepel, szokás szerint központi figurája volt a győri támadásépítésnek.

KÖZÉPPÁLYÁSOK

Tóth Alex (Ferencváros)

Tóth Alex vezérletével a Ferencváros javítani tudott az NB I-ben a Nyíregyháza elleni blamát követően, a Puskás Akadémia ellen fontos három pontot gyűjtött be Robbie Keane együttese.

A 20 éves, magyar válogatott középpályásnak három olyan fontos passza is volt, amiből lövés lett, összességében 51 átadásából 44 sikeresnek bizonyult, ezek közül 22 ráadásul az ellenfél térfelén. Nyolcszor próbálkozott csellel, hatszor össze is jött, a teljes mérkőzésen 80 labdaérintése volt.

A földön hét, a levegőben két győztes párharcot vívott meg, a kilencven perc alatt egyszer sem tudták kicselezni a felcsúti játékosok.

Fizz Liga: Puskás Akadémia – Ferencvárosi TC 1–2 | összefoglaló

Tóth hihetetlen mezőnymunkát végzett, szinte az egész pályát körbe robotolta. A 13. kör után most másodszor került be a Hét csapatába.

Szendrei Norbert (Zalaegerszeg)

A Paks elleni győztes gól már önmagában is kiemelkedő fontosságú, de Szendrei a három pontot érő villanása mellett sem tétlenkedett, hiszen kiosztott egy kulcsátadást, bemutatott két szerelést, középpályás létére nyolc(!) tisztázása volt, a földön három, míg a levegőben hét győztes párharc fűződik a nevéhez, valamint ki sem cselezték a meccs folyamán.

A Sofascore 8,5-ös értékelést adott neki, ő volt a mérkőzés embere a Paks elleni bravúr során – meggyőző teljesítményével fontos szerepet játszik a Zalaegerszeg három találkozó óta tartó győzelmi szériájában.

Gavriel Kanikovszki (Ferencváros)

Ha Tóth Alexet kiemelkedőnek jellemeztük a Puskás Akadémia elleni összecsapás kapcsán, ez a jelző Kanikovszkira is igaz: a Fradi izraeli játékosa a Fenerbahce elleni hétközi Európa-liga-fellépésen gólpasszig, most viszont már gólig jutott, az 54. percben 17 méterről kíméletlenül kilőtte a kapu bal sarkát.

A nyolcvan perc alatt, amíg a pályán volt, szezonbeli második Fizz Liga-találata mellett egy lövéshez vezető átadásig, 42/47-es passzmutatóig, egy sikeres cselig, egy tisztázásig és három megnyert párharcig jutott. Ahogy Tóthot, úgy őt sem sikerült kicseleznie egyetlen Puskás Akadémia-játékosnak sem.

Kanikovszki is másodszor van ott a legjobbak között, hiszen a 12. fordulóban is bekerült az álomcsapatba.

TÁMADÓK

Kocsis Dominik (Debrecen)

A debreceni támadó elmúlt hetekben mutatott formáját sugallja, hogy Kocsis Dominik a 11., a 12., és most, a 15. fordulóban is bekerült a Hét csapatába.

A 23 éves szélső 85 percet kapott a Nyíregyháza elleni sima, 3–0-s diadal alkalmával, ez idő alatt hat kapura lövési kísérlete is volt. Noha csak az egyikből lett gól, Kocsis így is kiemelkedett a mezőnyből, hiszen 88 százalékos passzpontosságot produkált (15/17), a pálya jobb szélén ezúttal is rendkívül hatékony volt, összesen 40-szer ért labdába, ebből csupán kettő volt sikertelen. Hátul két szerelés fűződik a nevéhez, egyszer tisztázott is, három párharcot nyert.

Fizz Liga: Nyíregyháza – Debrecen 0–3 | összefoglaló

Kocsis meghatározó játékossá nőtte ki magát Debrecenben, tizenöt találkozón három gól és három gólpassz a mérlege, kiváló teljesítményével fontos szerepet játszik abban, hogy a DVSC 15 kör után meglepetésre vezeti a bajnokságot.

Gruber Zsombor (Ferencváros)

A jelenlegi névsorból egyetlen labdarúgó sem került be többször a Fizz Liga a Hét csapatába, mint a Ferencváros magyar válogatott támadója.

Gruber Zsombor a második, a harmadik és a hetedik forduló után negyedszer van ott a legjobb tizenegyben, vasárnap, a Puskás Akadémia elleni találata ráadásul rendkívül lényeges pontokat jelentett a Fradinak, amely ott lohol a listavezető Debrecen nyakában.

Gruber Felcsúton büntetőt harcolt ki, amit aztán ő is értékesített – az idény során ez volt a nyolcadik gólja, és már csak egyetlen találattal van lemaradva a hétvégén fáradtság – Keane állítása szerint – miatt nem keretbe sem kerülő, góllövőlistát vezető Varga Barnabás mögött.

Bánáti Kevin (ETO FC)

A győriek 20 esztendős támadója egyre jobban játszik: az MTK ellen megszerezte karrierje második NB I-es gólját, három hete, az Újpest ellen pedig gólpasszt jegyzett. Bánáti Kevin alaposan kivette a rlszét az ETO FC támadásszervezéséből, négy kulcspassza is volt, a teljes meccsen megejtett 51 átadásából 45 sikeres volt, a hosszú indításai egyaránt társhoz mentek.

Az utánpótlás-válogatott tehetség akár duplázhatott is volna, ám a 73. percben nagy ziccert kihagyva a kapufára vágta a labdát.

VEZETŐEDZŐ

Sergio Navarro (Debrecen)

Robbie Keane után a DVSC spanyol mestere a második edző a Fizz Liga 2025/26-os szezonjában, aki duplázni tud a „Hét csapata” kispadján, az 5. forduló után most másodszor emelkedett ki.

Ez nem meglepő, hiszen a Debrecen a Nyíregyháza elleni, 3–0-s idegenbeli győzelemmel őrizte meg vezető helyét az NB I-ben, és ismét nagy húzás volt a sérült Bárány Donátot Szuhodovszki Somával helyettesíteni a csatársorban: már a 6. percben gól lett az eredménye.

Egyébként a DVSC a legjobb formában lévő csapat a bajnokságban: a legutóbbi 5 fordulóban a legtöbb pontot (12, a ZTE-vel holtversenyben) és a legtöbb gólt is (12) ők szerezték.

A Hét csapatai a Fizz Liga 2025/26-os idényében:

1. hét

2. hét

3. hét

4. hét

5. hét

6. hét

7. hét

8. hét

9. hét

10. hét

11. hét

12. hét

13. hét

14. hét

Fizz Liga, 15. forduló:
péntek
Nyíregyháza Spartacus FC – Debreceni VSC 0–3
szombat
Zalaegerszegi TE FC – Paksi FC 1–0
Kolorcity Kazincbarcika SC – Diósgyőri VTK 1–1
ETO FC – MTK Budapest 3–0
vasárnap
Kisvárda Master Good – Újpest FC 3–0
Puskás Akadémia FC – Ferencvárosi TC 1–2

Borítókép: MTI, ZTE, Kisvárda

További tartalmak