Horváth Dávid szerint az első 25 percet jól kezdte a hazai csapat, de utána az Újpest kezdett dominálni, majd egy adok-kapok helyzet akakult ki, melyből ők jöttek ki rosszabbul.
„A mérkőzés folyamán voltak olyan időszakok, amikor rossz döntéseket hoztunk, itt amikor 3-3 lett, odáig el kellett jutni, siettettük a játékot, nem voltunk higgadtak és elvitt minket nagyon a mérkőzésnek a heve, nem kellett volna kihozni a labdát már az utolsó percekben, ez megbosszulta magát.”
Bodor Boldizsár csapatát mentálisan érezte erősebbnek az MTK-nál.
„Végre azt láttam a pályán, amit az első perctől, hogy idejöttünk, szerettünk volna. Egy csapatként küzdöttek a játékosok, és hittek, ez a legnagyobb dolog, hogy elhitték, ebből még lehet valami és nem estek össze, mint korábbi meccseken tették.”
Törőcsik Péter nagyon örült, hogy megszerezte első NB I-es gólját, de sokáig nem tartott a boldogság, hisz csapata elveszítette a mérkőzést.
„Kikaptunk sajnos megint, most azért mondhatni, hogy kissé gödörben vagyunk, talán nem is olyan kicsiben, de nagyon remélem, hogy az utolsó fordulóban tudunk nyerni és egy kicsivel jobb szájízzel mehetünk a téli szünetre.”
Banai Dávid közelről látta, mikor az MTK elleni meccs 93. percében csapattársa, Kaczvinszki Dominik önfeláldozó módon mentett saját kapuja előtt, elmondása szerint ijesztő volt a szituáció, azóta viszont a vezetőedző is megerősítette, a játékos már jobban van. A kapus emellett az elmúlt időszakban kapott több esélyről is beszélt.
„Örülök annak, hogy hozzá tudtam tenni a győzelemhez, lehet az első gól kellett, hogy felébredjünk. Élvezem a bizalmat és próbálom meg is hálálni, ez a fő célom. Van még egy meccsünk a szünet előtt hazai pályán, szeretném, ha ott is győzelmet tudnánk aratni.”
MTK Budapest-Újpest FC 3-4 (1-1)
Kapcsolódó tartalom
FIZZ LIGA, 17. FORDULÓ, további meccsek:
december 13., szombat:
Nyíregyháza Spartacus FC-ETO FC 0–1
Puskás Akadémia FC-Diósgyőri VTK 2–1
december 14., vasárnap:
12.15 – Kolorcity Kazincbarcika SC-Paksi FC, Mezőkövesd (M4 Sport, m4sport.hu)
14.45 – Ferencvárosi TC-Debreceni VSC (M4 Sport, m4sport.hu)
18.45 – Kisvárda Master Good-Zalaegerszegi TE FC (M4 Sport+, m4sport.hu)
M4 Sport












