Menetrend

    Szélesiék iksszel debütáltak, a Nyíregyháza 10 emberrel szerzett pontot az Újpest ellen

    Szélesiék iksszel debütáltak, a Nyíregyháza 10 emberrel szerzett pontot az Újpest ellen

    m4sport.hu | MTI
    Bár Beridze szépségdíjas találatával korán vezetést szerzett az immár Szélesi Zoltán vezette Újpest Nyíregyházán, a hazaiak úgy is egyenlítettek még az első félidőben, hogy Edomwonyi 11-est rontott. Katona Bálintot kiállították az 52. percben, de a Szpari emberhátrányban is kihúzta az 1–1-es döntetlennel a Fizz Liga 19. fordulójában, az esztendő első élvonalbeli bajnokiján.

    Rövid összefoglaló

    Hosszú összefoglaló

    Fizz Liga, 19. forduló:
    Nyíregyháza Spartacus FC–Újpest FC 1–1 (1–1)
    Nyíregyháza, Városi Stadion, 3750 néző, v: Csonka
    gólszerzők: Kvasina (45.), illetve Beridze (19.)
    piros lap: Katona B. (52.)
    sárga lap: Temesvári (13.)
    Nyíregyháza: Kovács D. – Dreskovic, Temesvári, Katona L., Benczenleitner – Kovács M., Katona B., Manner (Alaxai, 78.), Nagy D. (Tijani, a szünetben) – Kvasina, Edomwonyi (Toma, 52.)
    Újpest: Banai – Bodnár (Gergényi, 74.), Nunes, Stronati, Fiola – Rasak (Brodic, 74.), Ljujic, Lacoux (Fenyő, 62.) – Matko, Tucic, Beridze (Krajcsovics, 74.)

    Lendületes, közönségszórakoztató, de közben küzdelmes első félidőt produkáltak a csapatok, amelyek döntetlen állásnál vonulhattak a szünetre. A hazaiak jobban kezdték a mérkőzést, de egy jó keresztpassz, valamint a 16-oson belülre betörő Beridze kiváló lövése nyomán az Újpest került előnybe.

    A folytatásban tovább támadott a Nyíregyháza, amely hamarosan tizenegyest rúghatott, Edomwonyi bal sarok felé tartó labdáját azonban a remekül vetődő Banai hárította. Az utolsó percekben még inkább erősödő nyírségi nyomást nem bírták ki a vendégek, de kellett az egyenlítő gólhoz a frissen igazolt, az NB I-ben debütáló osztrák Kvasina egyéni megoldása is.

    Fordulás után hamar emberhátrányba került a Nyíregyháza, Katona ugyanis indokolatlanul csúnyán csúszott rá Ljujic lábára, s bár Csonka játékvezető először sárga lapot adott a középpályásnak, egy perccel később – videobírós ellenőrzést követően – visszavonta ezt az ítéletét és kiállította Katonát.

    A hazaiak innentől elsősorban a védelem stabilizálását helyezték előtérbe, és be is rendezkedtek az eredmény megőrzésére. Az Újpest ugyan próbálkozott, a színvonal azonban romlott valamelyest, s a meccs végére maradt a döntetlen.

    A lila-fehér együttes kispadján ez volt az első mérkőzése vezetőedzőként a december végén kinevezett Szélesi Zoltánnak.

    Fizz Liga, 19. forduló:
    január 24., szombat:
    Nyíregyháza Spartacus FC–Újpest FC 1–1
    Kisvárda Master Good–MTK Budapest 2-3
    Puskás Akadémia FC–Paksi FC 1-2

    január 25., vasárnap:
    13:00 – Debreceni VSC–Diósgyőri VTK (M4 Sport)
    15:00 – Kolorcity Kazincbarcika SC–ZTE FC (M4 Sport+)
    18:15 – Ferencvárosi TC–ETO FC (M4 Sport)  

    Borítókép: Fotó: ujpestfc.hu

    További tartalmak