Összefoglaló
Európa-liga, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzés, végeredmény:
Ferencvárosi TC–Górnik Zabrze (lengyel) 1–0 (0–0)
Groupama Aréna, 12 870 néző, v.: Alberola (spanyol)
gól: Corbu (65.)
sárga lap: Josema (10.)
Ferencváros: Dibusz – Osváth, Raemaekers, Gomez, Cadu (Cirkovic, 91.) – Corbu, Kanichowsky (Nagy Á., 83.), Levi (Arzani, 71.) – Zachariassen, Joseph (Kodro, 91.), Yusuf (O’Dowda, 71.)
Górnik Zabrze: Schulze – Sacek, Janicki, Josema, Janza – Sadilek, Dietz (Donio, 85.), Urbanski – Ikia Dimi (Hlan, 62.), Prekop (Liseth, 62.), Ismaheel (Peter, 80.)
A keddi sajtótájékoztatókon elhangzottaknak megfelelően mindkét csapat óvatosan kezdett a nagy hőségben, ugyanis hiába bukott le a nap, a hőmérő higanyszála még mindig 35 Celsius-fokot mutatott a meccs kezdetén. Érezhetően egyik fél sem diktált öldöklő tempót, nehogy ilyen időjárási körülmények között a találkozó végén visszaüssön kimerültség formájában, ennek ellenére a Ferencváros futballozott pontosabban, így irányította a játékot. Amíg a hazaiak időről időre eljutottak a lengyel kapuig, addig a riválisnak ugyanez egyáltalán nem sikerült. Noha Dibusz kollégájának, Schulzénak sem akadt védenivalója a pontatlan és blokkolt lövések miatt, de az ivószünetig volt egy óriási ziccere a magyar kupagyőztesnek, a világbajnokságon is szerepelt Joseph viszont ajtó-ablak helyzetben, két méterről nem találta el kaput.
A vendégek első lehetőségére pontosan félórát kellett várni, de Ikia Dimi fölé lőtt. Innentől fordult a kocka és egyértelműen a lengyel kupagyőztes akarata érvényesült, de a Górnik befejezései éppúgy elkerülték a kaput, ahogy korábban fordított helyzetben a Ferencváros próbálkozásai, azaz a csapatok úgy vonultak pihenőre, hogy nem volt kaput eltaláló kísérlet.
A térfélcserét követően ismét a zöld-fehérek futballoztak fölényben, ennek nyomán Gómez fejesénél kellett először védenie az egyik kapusnak. A magyar csapat ebben a periódusban hiába vezetett ígéretes akciókat, az utolsó kulcspasszok akadályozták meg a nagyobb lehetőségek kialakulását, az FTC nyomása aztán mégis eredményre vezetett, ugyanis a 65. percben Corbu Máriusz egy szép csel után, 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1–0).
Előnye birtokában is kezdeményező maradt Borbély Balázs vezetőedző együttese, a második félidőben pedig az ivószünet sem hozott fordulatot, Corbu akár növelhette volna az előnyt, de remek cselek után fölé lőtt. A hajrában is a Ferencváros irányított, amelyben csereként szerepet kapott a nagy visszatérő, 88-szoros válogatott Nagy Ádám is, újabb gól viszont már nem született, így egygólos előnnyel várhatja a jövő csütörtöki, lengyelországi visszavágót a MOL Magyar Kupa-győztes.
A párharc győztese a török Trabzonsporral találkozik a selejtező rájátszásában, míg a vesztes a francia AS Monaco csapatával mérkőzik meg a Konferencia-liga utolsó kvalifikációs körében.
GÓLOK
1–0













