Teljes budafoki összeomlás: 9-2-es vereség a Paks ellen

A Paksi FC egy ritkán látható mérkőzésen 9-2-re győzte le a hazai pályán futballozó Budafokot az OTP Bank Liga 31. fordulójában. A sereghajtó ezzel kilátástalan helyzetbe került két fordulóval a szezon vége előtt: hat pont a hátránya a már vonal fölötti Honvéd mögött.

OTP Bank Liga, 31. forduló:
Budafoki MTE-Paksi FC 2-9 (2-4)
Budafok, zárt kapus, v.: Bognár
gólszerzők: Medgyes (15.), Takács R. (43.), illetve Nagy R. (17.), Papp (26.), Hahn (38., 55., 91.), Ádám (45.), Bognár I. (58., 73.), Szabó J. (71.)
sárga lap: Böde (8.), Szélpál (90.)

Budafok: Póser – Huszti A. (Fekete M., 64.), Nikolic, Jagodics, Medgyes – Micsinai (Kulcsár K., a szünetben), Oláh – Takács R. (Lőrinczy, 70.), Csonka (Soltész, 64.), Szabó M. (Skribek, 70.) – Kovács D.

Paks: Hegedűs – Lorentz, Böde (Szélpál, 70.), Tamás O., Szabó J. – Papp, Bognár I. (Szakály D., 76.), Balogh B. (Haraszti, 70.) – Hahn, Ádám (Sajbán, 56.), Nagy R. (Szabó B., 56.)

A mérkőzés elején 1-0-s hátrányba kerülő, a  félidei szünetben viszont már 4-2-re vezető  Paks viszont a kilenc szerzett góllal élvonalbeli klubrekordot döntött, eddig hat szerzett találat volt a csúcs. A góllövőlistát nagy fölénnyel vezető Hahn János triplázott, így már 22 találattal áll az élen. Amióta 12 csapatos az OTP Bank Liga, még senki nem jutott el húsz találatig egy szezonon belül, így ez is új rekord.

A Budafok immár nyolc forduló óta nyeretlen a bajnokságban, ezeken hetedszer szenvedett vereséget. Amennyiben a Budapest Honvéd legalább egy pontot szerez a 31. forduló zárómérkőzésén a a Mezőkövesd ellen, az újonc biztosan kiesik az OTP Bank Ligából.

A mérkőzés alakulása:

Az egymás elleni eddigi meccseikhez hasonlóan ezúttal is bátran esett egymásnak a két csapat, ennek eredményeként alig telt el 17 perc, máris 1-1 állt az eredményjelzőn: Medgyes góljára Nagy Richárd válaszolt. Közös volt a két találatban a védelmek teljes asszisztálása. A 26. percben Papp bal felső sarokba küldött bombájával már fordított a vendégcsapat, amely a folytatásban átvette az irányítást, és Hahn révén a 38. percben növelte előnyét. A különbség a 43. percben egygólosra olvadt, gyorsan elvégzett szabadrúgás végén Takács Ronald használta ki, hogy a paksiak figyelmetlenek voltak, de Ádám találatával kétgólos előnnyel vonult pihenőre a Paks.

A szünetben sem tudta rendezni sorait a Budafok, a vendégek pedig újabb gólokkal büntették a hazaiakat: három percen belül Hahn, majd korábbi kapufáját követően Bognár István is betalált Póser kapujába. A széteső Budafokkal ellentétben a Paksnak jóformán minden bejött, a felek között osztálykülönbség volt, a játék képe edzőmeccsekét idézte. A vendégcsapat a lefújásig nem állt le, és végül kilenc gólig jutott.