Becsületbeli ügy: Fehérvár – Puskás Akadémia versenyfutás a bajnoki ezüstért

m4sport.hu | Szerző: Pollák Márton
Ha futballrajongóként programja lenne vasárnap délutánra, lehet érdemes lesz lemondani, mert az OTP Bank Liga zárófordulójának utolsó napján őrült csatára van kilátás a 2. és a 3. helyért. A játéknap mérkőzéseit az M4 Sport, az M4 Sport+ és a megújult m4sport.hu élőben közvetíti.
A 2021/22-es szezontól új kupasorozatot indít az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA), méghozzá a Bajnokok Ligája és az Európa Liga után harmadik számúnak számító Európa Konferencia Ligát. A sorozat 184 európai klub részvételével kezdődik, Magyarországról a MOL Magyar Kupa győztese, illetve az OTP Bank Liga második és harmadik helyezettje szerepelhet a harmadik számú európai kupasorozatban, ahonnan az Európa Ligát is el lehet érni, hiszen a végső győztes automatikusan bejut az EL következő idényének csoportkörébe.

Az NB I. 33. fordulójában várhatóan az 53 ponttal 3. MOL Fehérvár és az 55-tel 2. Puskás Akadémia egymás közt dönti el a bajnok Ferencváros mögötti dobogós sorrendet, ám matematikailag, óriási bravúr esetén akár a paksiak nyakába is érmet akaszthatnak.

A tabella:
1.  Ferencvárosi TC             32 22   9   1    67-21  75 pont – már bajnok/BL-selejtezőkben érdekelt
12.  Budafoki MTE              32  7   6  19    34-69  27 – kiesett

A MOL Fehérvár az élvonaltól búcsúzott DVTK ellen vendégszerepel, az ezüstérem megszerzéséhez viszont mindenképpen győznie kell Szabics Imre csapatának, amelynek azonban a három pont megszerzésével sem biztos a 2. helye, ugyanis a bajnok Ferencváros mögött álló felcsútiaknak több győzelmük révén (17-tel állnak, szemben a Fehérvár 15 győzelmével) egy döntetlen is elég az NB I-ből kiesett sereghajtó Budafok otthonában, hogy a dobogó második fokán zárják az idényt.

Az MLSZ 2020/21-es NB I-es szezonjára vonatkozó versenykiírása alapján azonos pontszám esetén a sorrend az alábbiak szerint kerül meghatározásra:

8. sorsolás

A fentiek ismeretében elmondható, hogy bár fehérvári vereség esetén a Paksnak matematikailag ugyan lenne esélye felférkőzni a 3. helyre és letaszítani onnan Nikolicsékat, ám ehhez az 5. Kisvárdát kellene nagyon megszórnia, ami azért is tűnik lehetetlen küldetésnek, mert a Fehérvár és a Paks gólkülönbsége közt tíz találat a differencia az előbbi javára, ráadásul Supka Attila Kisvárdáját nemhogy kitömni, feltörni is elég nehéz, a legkevesebb gólt kapták a mostani bajnoki szezonban.

Számolgatás röviden:

A MOL Fehérvár 2., a Puskás Akadémia 3. lesz, amennyiben:
a Fehérvár legyőzi a Diósgyőrt, a Puskás Akadémia pedig kikap otthon a Budafoktól

A MOL Fehérvár 3., a Puskás Akadémia 2. lesz, amennyiben:
a Puskás Akadémia pontot/pontokat szerez a Budafok ellen

a Fehérvár nem nyer Miskolcon

A Paks 3. lesz, a MOL Fehérvár pedig lecsúszik a 4. helyre, amennyiben:
a Fehérvár annyival kap ki Miskolcon, a Paks pedig annyival nyer Kisvárdán, hogy kiegyenlítődik a két csapat gólkülönbsége közti 10 találatos eltérés (pl.: ha a Fehérvár 3-0-ra kikap, a Paks pedig 7-0-ra győz…)