A Vasas kihasználta az emberelőnyét, a DVTK-é a keleti rangadó

M4 Sport/mti
A Vasas kihasználva emberelőnyét 1-0-ra legyőzte a vendég Pécsi MFC-t a Merkantil Bank Liga nyolcadik fordulójában.

A vendégek az 59. perctől emberhátrányban játszottak, amit az angyalföldiek részéről Berecz Zsombor a 70. percben használt ki.

A játéknap rangadóján 5222 néző előtt  hiába egyenlített kétszer a vendégcsapat, a hazaiak a 76. percben harmadszor is minimális előnyhöz jutottak, majd öt perccel később ismét eredményesek voltak.

A nyírségiek veresége a tabellán azt jelenti, hogy az üldözők közül a fordulóban győztes Haladás pontszámban megelőzte, és átvette a vezetést, míg az ugyancsak 3-3 pontot begyűjtő Vasas és Kecskemét pedig pontszámban beérte, és jobb gólkülönbségével – miután egyformán öt-öt győzelmük van, ami elsősorban rangsorolna – meg is előzte.

Hat döntetlen és egy vereség után először nyert a Siófok, amely otthon múlta felül a Szolnokot.