A ráadásban gyűjtötte be a 3 pontot a Honvéd az éllovas Kisvárda ellen

m4sport.hu | Szerző: Romao André
Az OTP Bank Liga 8. fordulójának nyitómérkőzésén a Honvéd 2-1-s győzelmet aratott az éllovas Kisvárda ellen.

OTP Bank Liga, 8. forduló:
Budapest Honvéd-Kisvárda Master Good 2-1 (1-1)

Bozsik Aréna, 2500 néző, v: Bogár
gólszerzők: Klemenz (7.), Machach (94.), illetve Tamás K. (2., öngól)
kiállítva: Melnyik (93.)
sárga lap: Lukic (34.), Batik (80.), Pantelic (84.), illetve Zlicic (15.), Cirkovic (38.), Prenga (43.), Hej (44.), Simovic (54.), Camaj (77.), Melnyik (92.)

Honvéd:
Szappanos – Lovric, Klemenz, Batik, Tamás K. – Hidi (Nagy G., 85.), Pantelic, Nono (Machach, 74.) – Bőle (Zsótér, 62.), Lukic (Eppel, 74.), Balogh N.

Kisvárda:
Dombó – Hej, Prenga, Cirkovic, Leoni – Simovic, Melnyik – Navratil (Camaj, 73.), Zlicic (Ötvös, 73.), Bumba (Asani, 88.) – Mesanovic

Igazi rangadóval kezdődött az OTP Bank Liga nyolcadik fordulója, hiszen a felszálló ágban lévő Honvéd – utolsó négy bajnokijából hármat megnyert, csak a címvédő FTC-től kapott ki – a listavezető nagyon jó formában és szép focit játszó Kisvárdát fogadta.

(m4sport.hu)

A mérkőzések első félórájában eddig eredménytelen Kisvárda a Bozsik Arénában már a 103. másodpercben megszerezték a vezetést, miután a felszabadítani vágyó Tamás Krisztián a saját kapujába juttatta a rosszul eltalált labdát. (0-1)

A fővárosiakat nem vetette vissza a szerencsétlenül bekapott gól, a labdát többet birtokolták és az előrehúzódó Lucas Klemenz révén már a hatodik percben egyenlítettek egy szöglet után. (1-1)

Klemenz után is a kispestiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, a vendégek apró szabálytalanságokkal próbálták megtörni a játék lendületét, láthatóan hátrébb tolták soraikat és berendezkedtek a kontrákra, bízva a támadók gyorsaságában.

A félidő derekán változatlanul a Honvéd játszott mezőnyfölényben, de inkább csak pontrúgásokkal tudott zavart kelteni, közben nagyon kellett figyelnie a várdai megindulásokra, amelyekben rejlett némi veszély, de Batikék jól szűrték meg ezeket a támadásokat. A kapuk a meccs ezen szakaszában nem nagyon forogtak veszélyben.

Az első játékrész hajrájához közeledve egyre több volt a tüske, egyik csak sem kímélte ellenfelét. Lukic szép lövése után a 41. percben például ketten repültek a kipattanó labdára, egymást találták el. Jókor jött a szünet, hogy a játékosok kicsit lehiggadjanak.

A Honvéd mezőnyfölényben játszott, megérdemelten egyenlített a szerencsétlenül bekapott gól után, de a szervezett, játékot tördelő Kisvárda jól tartotta magát.

A fordulást követően egyik csapat sem cserélt, a játékosok már inkább a játékkal foglalkoztak, ennek köszönhetően a hazai és a vendég kapu előtt is kialakult egy-egy góllal kecsegtető helyzet.

Jóval kiegyenlítettebbé vált a meccs, Joao Janeiro csapata is kijjebb húzódott, de folyamatos játék változatlanul nem alakulhatott ki, mert egy fél sem riadt vissza a szabálytalanságoktól. Bő óra elteltével nyolcszor mutatta fel a sárga lapot (2-6 felosztásban) Bogár Gergő, ami sokatmondó.

A 68. percben kis híján újra megszerezte a vezetést a Kisvárda, de Navratil közeli lövés a kapufán csattant. Bár a Honvéd még mindig többet próbálkozott támadások kezdeményezésével, a vendégek játékában inkább lehetett érezni a gólt.

Közeledve a mérkőzés végéhez újra paprikásabbá vált a hangulat, sok volt a szabálytalanság, a sárga lapok is újra előkerültek. Egyre inkább érezhető volt, hogy a csapatok inkább nem akarják elveszíteni a meccset, semmint megnyerni, bár Eppel révén a Honvéd kétszer is próbálkozott.

A ráadásban a vendégeknél Melnyiket második lapja miatt kiállította Bogár, a szabadrúgásból pedig Machach, a tizenhatos sarkáról védhetetlenül tekert a hosszú felsőbe. (2-1)