×

Nagy bajban az Újpest: a Gyirmót nyert a Szusza Ferenc Stadionban

m4sport.hu | Kun Dániel
A tabella utolsó két helyezettje mérkőzött meg egymással a Szusza Ferenc Stadion rossz minőségű gyepén.

OTP Bank Liga, 8. forduló:
Újpest FC-Gyirmót FC Győr 1-3 (0-3)
Szusza Ferenc Stadion, 1456 néző, v.: Berke
gólszerzők: Kasztrati (52.), illetve Varga B. (11., 27. – a másodikat 11-esből), Szegi (16.)
sárga lap: Banai (26.), Beridze (28.), Croizet (63.), illetve Ikic (29.), Széles (45+1.), Hársfalvi (71.), Zeke (87.)

Újpest FC:
Banai – Kasztrati, Kutrumpisz, Antonov – Mitrovic, Stieber Z. (Simon K., a szünetben), Csongvai – Beridze (Mory, 74.), Croizet, Mack (Viana, 67.) – Tallo

Gyirmót FC Győr:
Hársfalvi – Szegi, Ikic, Széles, Zeke – Radics, Nagy P. (Csonka, 79.), Vass Á., Hajdú – Simon An. (Hasani, 86.), Varga B. (Karacs, 93.)

A mérkőzés elején az Újpest egyértelmű tette győzelmi szándékát: támadólag lépett fel, de ez nem mutatkozott meg helyzetekben, sőt az első Gyirmót-lehetőségből Varga Barnabás helyezett a hazai kapus lábai között a hálóba a 11. percben. Augusztus 14-e óta ez volt az első gólja a bajnokságban. 0-1

Rossz ómen a lila-fehéreknek: amikor hátrányba került a csapat az idei szezonban, akkor kivétel nélkül vereséget szenvedett.

Az Újpestet sokkolta a bekapott gól, a győri csapat ezt ki is használta: a 16. percben egy szöglet után előbb a kapufát találták el, a kipattanót viszont már bevágta Szegi Vince. 0-2

A 26. percben minden remény veszni látszott a hazaiak számára: Vargát indították a bal oldalon, Banai Dávid késve indult a kapujából, és elkaszálta a gyirmóti játékost. A sértett tizenegyesből megszerezte második találatát. 0-3

A Gyirmót NB I-es története során még sosem szerzett három gólt egy mérkőzésen, most 30 perc alatt sikerült.

A fordulást követően szinte azonnal szépített az Újpest. Az 52. percben Lirim Kastrati fejelt a vendég kapuba. 1-3

A hátralévő időben próbálkozott az Újpest, néhány ígéretes akción, helyzeten kívül újabb gólt azonban már nem jegyezhettünk fel. A fővárosi együttes így az utolsó helyre csúszott a tabellán, a Gyirmót pedig megelőzte a – vasárnap játszó – Zalaegerszeget, így tizedik.

Borítókép: M4 Sport