Gyirmóti kabalatizenegyes a paksi kabaréban – Hétvégi hősök

m4sport.hu | Szerző: Kun Dániel
Pakson kabarét rendezett a hazai védelem, de bármit tehetett volna az atomvárosi együttes, Varga Barnabás tizenegyesgólja eddig minden tavaszi bajnokin győzelmet vetített előre a Gyirmótnak. A Loki nem játszott jól a Kövesd ellen és a szerencsével is hadilábon állt, az MTK meglepetésgyőzelmet aratott Felcsúton, a hazaiak egyik játékosánál el is szakadt a cérna. A Fehérvár továbbra is szenved idegenben, míg a forduló legnagyobb nyertese a Ferencváros volt, amely zalaegerszegi győzelmével újra az élre állt. Hétvégi hősök sorozatunkban felidézzük a 20. forduló legemlékezetesebb pillanatait.

Jó lövés, bedobás

A forduló nyitómérkőzése a hétközi kupameccs visszavágója volt: az Újpest második alkalommal fogadta a Kisvárdát, az előjelek alapján – ősszel 0–0, a Kisvárda az NB I. idei 0–0-királya – nem is lehetett más a végkimenetel, mint két nagy nulla.

Mégis alakulhatott volna másként: helyzetek számában ugyan nem bővelkedett a mérkőzés, sőt, kimondottan kevés volt a feljegyeznivaló történés (3–3), ennek ellenére Beridze összehozta a forduló kihagyott helyzetét: az ötösről méterekkel gurította mellé saját lövésének kipattanóját.

Kabaré paksi módra

A Ferencváros elleni diadal után vérmesebb reményei lehettek a Paksnak a tavasszal hibátlan Gyirmót ellen, de a csapat már az első félidőben lemondott a győzelemről. Előbb egy tizenegyest hozott össze a zöld-fehér védelem, majd elszállt az egyik hazai védő lába: Varga csente el a labdát Szélpál lábáról, aki így csak a levegőt rúgta el. Végül már a második félidőben a harmadik gyirmóti gól tette fel a koronát védelmük szombati teljesítményére.

Aligha számítottunk rá, hogy 2022-ben az utolsó veretlenül álló, sőt hibátlan csapat a Gyirmót lesz három forduló elteltével.

Ha így folytatja, a Gyirmótnak bőven meglehet a bennmaradás, de Csertői Aurél szerint „a bőven, az még nagyon messze van, nagyon sok mérkőzés van még hátra. Mondhatni, az eddigi szereplés álomszerű, de tudunk azért nagyot álmodni.”

Ha Varga Barnabás tizenegyesgólt szerez…

Akkor csapata megnyeri a mérkőzést. Legalábbis ez eddig a forgatókönyv „tavasszal” az OTP Bank Ligában. Varga a Gyirmót idei hat góljából ötöt vállalt – ebből egyet a Békéscsaba elleni kupabúcsún –, hármat tizenegyesből gurított. Eléggé Varga-függő a győriek támadójátéka, de amíg nyerik a mérkőzéseket, aligha bánják.

A Gyirmót tavaszi szerencsemalaca, Varga Barnabás. (Fotó: Gyirmót FC Facebook)

Balszerencsés Loki, a Kövesd ismét belekóstolt a győzelembe

A Debrecen 35 perc elteltével kapcsolódott be a Mezőkövesd elleni meccsbe, de a második félidőre szinte ki sem jött. A kései ébredés mellett a szerencse sem állt az oldalukra, háromszor csípte meg vagy találta telibe a kapufát a debreceni csapat. Supka Attila sima győzelmet aratott csapatával egykori sikerei helyszínén.

A forduló meglepetése, Balutánál elszakadt a cérna

A listavezető Puskás Akadémia az utolsó MTK-t fogadta az utolsó szombati mérkőzésen. A felcsútiak az első félidőben még a kaput sem találták el, de a folytatásban sem tudtak jelentősen feljavulni, így Futács Márkó vezérletével meglepetésgyőzelmet aratott a fővárosi együttes.

A vereség ígéretét Baluta viselte a legnehezebben, aki a videobíró jelzése után azonnali piros lappal állított ki a játékvezető. Nemes egyszerűséggel lendületből orrba könyökölte Kata Mihályt.

Valakinek egyedül, a Fehérvárnak idegenben nem megy

Ami Garas Dezsőnek és Kern Andrásnak egyedül, az a Fehérvárnak idegenben nem megy. Szabics Imre legénysége sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Honvéd ellen, idegenben egyetlen egyszer tudott nyerni az OTP Bank Liga 2021/22-es kiírásában.

A vendégek vezetőedzője nem szeretett volna egyénileg senkit sem hibáztatni, Fiola Attila már kevésbé volt diplomatikus, szerinte „sz*rok” voltak és ideje mindenkinek magába nézni.

A forduló nyertese

Rég nem látott gólínség után a meccs órája alapján már 11 másodperc elteltével megszerezte a vezetést a Ferencváros a ZTE otthonában és 3–1-es győzelmével a gyengébb tavaszi szezonkezdet ellenére a tabella élére állt a Kisvárda és a Puskás Akadémia botlása után.