×

A Paks megállította az újpesti gyorsvonatot és története során először kupadöntőbe jutott

m4sport.hu | Szepes Viktor
Nem volt kérdés: Paksi FC hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Újpestet a labdarúgó MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

MOL Magyar Kupa, elődöntő
Paksi FC–Újpest FC 0–3 (0–1)
Paks, Paksi FC Stadion, 3214 néző

V: Bogár Gergő

Gólszerző: Diaby (27. – öngól), Windecker (66.), Sajbán (86.)
Sárga lap:
Lenzsér (41.), Ádám M. (69.), ill. Beridze (6.), Antonov (64.)
Piros lap: Kutrumpisz (73.)

Paks: Nagy G. – Tamás O., Kinyik, Lenzsér (Szabó J., a szünetben) – Kovács N., Sajbán, Windecker, Balogh B. (Haraszti, 83.), Medgyes – Nagy R. (Szabó B., 62.), Ádám M. (Böde, 88.)
Újpest: Pajovics – Pauljevics, Kutrumpisz, Diaby, Antonov – Onovo, Csongvai, Mitrovics (Bjelos, 63.) – Croizet (Katona, 74.), Zivzivadze, Beridze

Két remek formában lévő, abszolút megérdemelten elődöntőbe jutó együttes rendkívül szoros és gólgazdag meccsét remélhettük a Paks és az Újpest csörtéjén kedd este, a várt offenzív futball azonban nem érkezett meg, az első percekben még a tizenhatosokig sem jutottak a felek.

Ilyen állóháborúban egy-egy pontrúgás és a szerencse is jelentheti a különbséget, a Paks mindkettőt segítségül hívta: az első húsz perc végén Nagy Richárd szabadrúgása csattant a kapufán, hat perccel később Balogh Balázs centerezése után Abdoulaye Diaby a saját kapujába „mentett”.

A Paks a szokásosnál defenzívebb felfogással is irányított, az elmúlt hónapokban parádézó Újpest pedig meglepő impotenciát tanúsított, az első félidő kapura tartó lövés nélkül zárult.

Ötven perc elteltével aztán Nagy Richárd törte meg a jeget, de a vendégek is lendületesebben futballoztak: élénkebbé vált az összecsapás. A párharc viszont a félidő közepén hét percen belül eldőlt: előbb egy szöglet után Windecker József vette be egykori csapata kapuját (2–0), majd Jorgosz Kutrumpisz felesleges taposása ért piros lapot a VAR-nál (a Magyar Kupa történetének első videobírós ítélete volt).

A Paks innentől már a továbbjutás tudatában játszhatott, Sajbán Máté bombagólja pedig megkoronázta az atomvárosi fiesztát. Bognár György csapata története során először jutott a Magyar Kupa döntőjébe, ahol biztosan zöld-fehér rangadót rendeznek – Ádám Martinék ellenfele az ETO–Fradi csata győztese lesz.

A mérkőzést követően a két vezetőedző, Bognár György és Milos Kruscsics, valamint Windecker József és Csongvai Áron értékelt az M4 Sportnak.

Borítókép: paksifc.hu