×

Hiába dolgozott ki ziccereket, nem bírt az Újpest a Mezőkövesddel

Az Újpest FC hazai pályán 1–1-es döntetlent ért el a Mezőkövesddel szemben a labdarúgó OTP Bank Liga 1. fordulójának szombati játéknapján.

OTP Bank Liga, 1. forduló
Újpest FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–1 (1–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 3023 néző

V: Pintér Csaba

Gólszerző: Katona M. (35.), ill. Jurina (65.)
Sárga lap:
Mack (29.), Pauljevics (64.), Csongvai (67.)

Újpest: Banai – Csongvai, Diaby, Kuusk – Pauljevics, Mack (Kastrati, 70.), Onovo, Antonov – Ljujics (Koné, 80.), Bjelos, Katona M. (Simon K., 87.)
Mezőkövesd: Tordai – Kállai K. (Kis, 62.), Schmiedl, Karnyicki, Bobál D., Vajda – Cseke, Nagy G. (Madarász, 93.), Cseri (Besirovic, 62.) – Molnár G. (Drazsics, a szünetben), Jurina (Szelmani, 87.)

Törőcsik András emléke előtt méltóképp tisztelgett az újpesti tábor, majd néhány perc elteltével a futballisták is belemelegedtek – hamar jött a gól is, de Vincent Onovo lesről volt eredményes. Az új szerzemény, Matija Ljujics gyakorlatilag minden lehetőségből tüzelt, de a vezetőtalálatot végül nem ő, hanem Katona Mátyás jegyezte, kellett hozzá egy mezőkövesdi láb is. A játékrész hajrájában újabb gólt szerezhetett volna a lila-fehér csapat, Abdoulaye Diaby a jobb kapufát találta el.

Fotó: Réti Zsolt

A folytatásban is jobban játszott az Újpest, Miroslav Bjelos egy az egyben vihette a kapusra, de érhetetlen megoldást választott. Ahogy ez szokott lenni, meg is bosszulta magát: a három perccel korábban pályára küldött Dino Besirovic kiváló szögletet ívelt Marin Jurina fejére, máris 1–1 lett belőle. Az iram ezt követően sem hagyott alább, de a kapuk már nem forogtak veszélyben a hosszabbításig, ekkor viszont Mory Koné hatalmas helyzetben Tordai Árpádba püfölte a labdát.

Az Újpest sajnálhatja kihagyott esélyeit, mert győzelmet engedett ki a kezéből, a Kövesd jól menedzselte a mérkőzést, így kihozta a maximumot a fővárosi kirándulásból.