×

Dühös Dzsudzsák és divatdiktátorok az óriási kapusbravúrok fordulójában - Hétvégi hősök

m4sport.hu | Szidor György
Az egyik edző már öt forduló után magyarázkodik, hogy ez nem az ő csapata és már az átigazolási szezont várja, a másik saját játékosára mérges és a játékvezetőkben látja az okát, miért nem tud a magyar labdarúgás felemelkedéséért dolgozni, de vannak, akik még 35 fokban is megadják a módját, miként álljanak a kispad elé.

Lezajlott az 5. forduló a labdarúgó OTP Bank Ligában és mondhatni tökéletes az egyensúly. Jelenleg ugyanannyi veretlen csapat van mint nyeretlen (4-4), és így nem nehéz kiszámolni, a 12 csapatos élvonalban négy csapat maradt, amelyik már mindhárom eredményből beszerzett legalább egyet.

Amióta 12 csapatos az élvonal harmadszor fordult elő, hogy legalább három csapat nyeretlen legyen öt forduló után. (Ez még úgy is igaz, hogy a Fehérvár és az Újpest csak négy meccset játszott.) A 2018-19-es szezont a Paks, a Puskás és a Kisvárda kezdte gyengén, végül mindhárom bent tudott maradni. 2016-17-ben viszont a Paks, MTK, Gyirmót hármasból utóbbi kettő kiesett a szezon végén.

ÚJPEST-PAKS – egy negatív és egy majdnem pozitív hős

A találkozót 3-2-re elveszítő lila-fehérek negatív hőse Branko Pauljevic lett, aki az első gólnál lemaradt Windeckerről, a másodiknál pedig ő hozta össze a paksiak 11-esét. Utóbbinál ráadásul a videószobában szúrták ki a tizenegyest érő szabálytalanságot, miközben a labda már ott sem volt.

Ezzel szemben a meccs hőse lehetett volna a csütörtökön bejelentett új szerzemény, az elefántcsontparti Fernand Goure, aki első labdaérintéséből gólt szerzett, majd később a kapufát is eltalálta.

MEZŐKÖVESD-VASAS – az edzők eleganciája volt a legizgalmasabb

Hiába volt egy időben két korábbi gólkirály (Holender, Radó) is a pályán a Vasasban, az angyalföldieknek sikerült úgy lehozniuk az 1-1-re végződő meccset, hogy a gólon kívül mindössze két olyan helyzetük volt – egy az első percben, egy a gól előtt – ami kapura tartó lövésnek számít. Az angyalföldiek keretében egyébként kilenc támadó szerepel, köztük korábbi felnőtt és utánpótlás válogatottak (Feczesin, Bobál), ennek ellenére öt forduló alatt mindössze öt gólig jutottak.

A forduló talán leggyengébb meccsén rá lehet fogni a teljesítmény színvonalát a nagy melegre, ugyanakkor a két edzőt, Kuttor Attilát és Supka Attilát nem zavarta a meleg, a 35 fokban miután letudták a meccs előtti interjúkat, mindketten úgy álltak a kispad előtt, mint ha egy divatlapból léptek volna ki.

KECSKEMÉT-ZALAEGERSZEG – számonkérés a játékosoktól, fejlődés a játékvezetőktől

A kecskemétiek tartják ragyogó hazai formájukat, hiszen legutóbb februárban kaptak ki otthon, akkor még a másodosztályban a Vasastól. A mostani 3-1-es győzelemben nagy szerepe volt, hogy a második félidőben három perc alatt szereztek két gólt, majd a hajrában Varga Bence védett kétszer is bravúrral.

A másik oldalon Ricardo Moniz viszont csapata játékosai mellett a játékvezetőket is kritizálta. Mint mondta, a kiállításnak lesznek következményei a csapaton belül, de a magyar labdarúgás előrelépéséhez a játékvezetők fejlődése és az agresszív játékot engedő hozzáállásuk is szükséges.

DEBRECEN-PUSKÁS AKADÉMIA – felelősség, idegesség és az új leskirály

Az 1-1-es döntetlennel zárult összecsapást követően a második félidőben többnyire védekező Debrecen edzője, Joao Janeiro adott érdekes nyilatkozatot. A portugál szakember elmondta, ő mindössze két játékosért felelős, akiket ő szerződtetett, a többieket úgy kapta. Ez mindenesetre egy új megnyilvánulás a magyar futballban, de hogy nincs meg a csapata, azt jól bizonyítja: öt helyen változtatott az előző fordulóban a Mezőkövesdtől simán vereséget szenvedő együttesén.

Dzsudzsák Balázs is ingerült volt a meccs után, ami valahol érthető is, hiszen nem minden játékostársán látszott az a győzni akarás, mint rajta. Ez jól látszott góljánál is, amikor a számára ujjgyakorlatnak számító 11-es értékesítése után hatalmas üvöltéssel ünnepelte a vezetés megszerzését.

A korábbi válogatott játékos felháborodása nem véletlen, hiszen a 65. percben majdnem összehozták a forduló legviccesebb gólját a Loki játékosai. Egy szabadrúgásvariációt követően Bévárdi és Charleston szinte agyonrúgta egymást, amiből a Puskás olyan kontrát vethetett, amiben négy támadó vitte két védőre a labdát. Lamin Colley ugyan a hálóba lőtt, de mindezt lesről tette, így érvénytelen lett a gól. A gambiai támadó és a les kapcsolata egyébként is érdekes, hiszen a találkozón vagy tucatnyi alkalommal bukott el azon a Puskás helyzete, hogy ő rossz helyen állt.

KISVÁRDA-FEHÉRVÁR – folytatódó várdai hagyomány, Larsen bakijai, Nego pazar csele

A Kisvárda szűk negyedóra alatt elintézte a Fehérvárt, de ezt a meccset sem tudta megúszni kapott gól nélkül, így idén minden meccsén rúgott és kapott is. A 3-1-es hazai győzelemben jelentős szerepe van a fehérváriak védőjének, a nyáron szerződtetett dán Kasper Larsennek, aki a Köln elleni Ekl-meccseken ugyan jól játszott, de első NB I-es találkozóján mindhárom gólban benne volt.

Az elsőnél simán becsapja őt Camaj, a másodiknál borzalmasan helyezkedett, Makowski üresen fejelhetett (Shabanov becsúszása is egy külön tanulmány), míg a harmadiknál félpályánál akkora luftot fejelt, hogy nézni is fájt. A válogatott Loic Nego ugyan kihagyott egy nagy helyzetet, de az előtte bemutatott csel a forduló talán leglátványosabb megoldása volt.

FERENCVÁROS-HONVÉD – első mesterhármas, első gól

A Honvédot 3-1-re legyőző Ferencváros a nyáron azért szerződtette Adama Traorét, hogy gólokat lőjön. Úgy tűnik, jó befektetés a mali támadó, hiszen eddig 11 meccsen lépett pályára a zöld-fehéreknél és a kispestiek ellen szerzett mesterhármasával – amely felnőtt pályafutása első triplázása – már tíz gólnál jár.

Adama Traoré a Ferencvárosban

Ő megszerezte az elsőt, csapata viszont bekapta az elsőt. Ugyanis Prenga 97. percben szerezett fejese volt az első gól amit az idei szezonban a Fradi kapott.

Bár valamennyi együttes betalált, ritka az a forduló, ahol tíz hatalmas kapusbravúrt is be tudunk mutatni. Egy biztos, nehéz lesz közülük kiválasztani azt a hármat, amelyik versenyben lehet a forduló védése címért.

Ne feledjék, a hétközi 6. fordulóval folytatódik az OTP Bank Liga szezonja, így keddtől vasárnapig minden nap közvetítünk NB I-es mérkőzést az M4 Sporton.