A Fehérvár FC 0-0-ás döntetlent játszott a találkozót tíz emberrel befejező vendég Diósgyőrrel vasárnap, a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában. A döntetlennel a Diósgyőr továbbra is ötödik, a Fehérvár pedig maradt a nyolcadik helyen.
„Egy pontot szereztünk, ez nem az amit vártunk. Ha a meccsről beszélünk, akkor viszont sokkal jobbak voltunk az elmúlt találkozókhoz képest a passzok ritmusa és a labdabirtoklás tekintetében. A második félidőben többet kellett volna nyújtanunk, nem igazán tudtunk eljutni a támadó harmadba, sokkal többet kell dolgoznunk azon, hogy el tudjunk jutni a pályának ebbe a részébe” – mondta a találkozó után az M4 Sport kamerái előtt Valdas Dambrauskas, a vendégek vezetőedzője.
Összességében elégedett a játékosaival, azt nyújtották, amit elvárt tőlük. Úgy véli, a játék képét tekintve előre léptek, jó irányba indultak el.
„Nagyon jól játszottunk, az első tíz percet leszámítva a mi játékunk dominált. A Diósgyőr semmi veszélyt nem jelentet a kapunkra és a a pontrúgásaink is veszélyesek voltak. Nem sikerült megnyerni a mérkőzést, de elégedett vagyok a csapatom játékával” – összegzett Pető Tamás, a hazaiak mestere. Hozzátette, a feszültség benne van a játékban, hiszen mindkét csapatnak fontosak voltak a pontok.
Kapcsolódó tartalom
Bízik benne, a válogatott szünet alatt a betegek és sérültek össze tudják szedni magukat, akik pedig a válogatottakhoz mennek, egészségesen térnek vissza. Holender sérülésénél nem látta pontosan mi történt, de a játékos sérülése alapján a piros lap sem lett volna túlzás. „A játékvezető sok esetben tévedett a kárunkra, de a végén már annak is örültünk volna, ha lett volna egy jó ítélete a második félidőben„.
A diósgyőrieket erősítő Gera Dániel szerint a befejezést leszámítva mindent meg tudtak mutatni abból, amit a jövőben játszani szeretnénk. „Ennek örülök, annak viszont nem, hogy nem sikerült betalálni. Hétről hétre javulunk, de ez az eredményekben még nem látszik. A csapat megcsinál mindent, amit az edző mond, úgy vélem ez egy sikeres időszak lesz„.
„Az első gondolatom az volt, nem voltam elég jó és csak annak van ott a helye, aki jobban teljesít” – mondta azzal kapcsolatban, hogy ezúttal kimaradt a válogatott keretből.

A fehérváriak kapuját védő Dala Martin szerint az volt a tervük, hogy a stabil védekezésből indulnak ki és onnan próbálnak meg a lehetőségeket kialakítani, de ma csak a terv első fele sikerült.
„Voltak lehetőségeink, de egy kis csalódottság van bennem mert a mi kapunk nem igazán forgott veszélyben. Tudtuk, ha nyerünk az Újpestet meg tudjuk előzni, de ha a válogatott szünet után a folytatásban jó eredményt érünk el ellenük, az meghatározhatja a folytatást a bajnokságban” – mondta a fiatal kapus.