Harcsára rászámoltak, de így is megnyerte az ob-t

Harcsa Zoltán nagy csata végén nyerte meg a 75 kilogrammosok aranyérmét, míg Kovács Richárd visszahódította tavaly elveszített címét Fodor Milántól a férfi 63 kilósok között a pénteken zárult ökölvívó országos bajnokságon, melynek fináléit, az elődöntőkhöz hasonlóan a Körcsarnokban rendezték.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a nyíregyházi, 2017-ben Eb-negyeddöntős Kovács kiváló teljesítménnyel győzte le a jól küzdő Fodor Milánt, s nem csupán a bajnoki címnek, hanem a férfi verseny legjobb bokszolójának járó elismerésnek is örülhetett az ob végén.

A londoni olimpián negyeddöntős, többszörös Európa-bajnoki érmes Harcsa a középsúlyú döntőben a szegedi születésű Oroyovwe Isaackal csapott össze pénteken, aki némileg váratlanul nagyon komolyan megnehezítette a dolgát. Olyannyira, hogy a Vasas kiválóságára a második menetben számolni is kellett. Végül azonban Harcsa – minden rutinját felhasználva – érvényesítette a papírformát, és egyhangú pontozással diadalmaskodott.

Előzetesen óriási csatára volt kilátás az 52 kilósok között, akik már a csütörtöki elődöntőben sem okoztak csalódást, majd a pénteki fináléban Szaka István és Bernáth Attila jó meccset vívott, melyet előbbi nyert meg 4-1-es megosztott pontozással.

A nőknél Hámori Luca, a 64 kilogramm bajnoka kapta az ob legjobbjának járó díjat.