Harcsára rászámoltak, de így is megnyerte az ob-t

Harcsa Zoltán nagy csata végén nyerte meg a 75 kilogrammosok aranyérmét, míg Kovács Richárd visszahódította tavaly elveszített címét Fodor Milántól a férfi 63 kilósok között a pénteken zárult ökölvívó országos bajnokságon, melynek fináléit, az elődöntőkhöz hasonlóan a Körcsarnokban rendezték.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a nyíregyházi, 2017-ben Eb-negyeddöntős Kovács kiváló teljesítménnyel győzte le a jól küzdő Fodor Milánt, s nem csupán a bajnoki címnek, hanem a férfi verseny legjobb bokszolójának járó elismerésnek is örülhetett az ob végén.

A londoni olimpián negyeddöntős, többszörös Európa-bajnoki érmes Harcsa a középsúlyú döntőben a szegedi születésű Oroyovwe Isaackal csapott össze pénteken, aki némileg váratlanul nagyon komolyan megnehezítette a dolgát. Olyannyira, hogy a Vasas kiválóságára a második menetben számolni is kellett. Végül azonban Harcsa – minden rutinját felhasználva – érvényesítette a papírformát, és egyhangú pontozással diadalmaskodott.

Előzetesen óriási csatára volt kilátás az 52 kilósok között, akik már a csütörtöki elődöntőben sem okoztak csalódást, majd a pénteki fináléban Szaka István és Bernáth Attila jó meccset vívott, melyet előbbi nyert meg 4-1-es megosztott pontozással.

A nőknél Hámori Luca, a 64 kilogramm bajnoka kapta az ob legjobbjának járó díjat.

döntők:
férfiak:
52 kg
Szaka István (FTC)-Bernáth Attila (Madárfészek Akadémia) 4-1

57 kg:
Virbán Gábor (BHSE)-Bundovics István (BHSE) 5-0

63 kg:
Kovács Richárd (NYVSC)-Fodor Milán (Vasas-Süllős) 3-2

69 kg:
Kozák László (Vasas-Süllős)-Pócza Milos (Érdi BK) feladás a 2. menetben

75 kg:
Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős)-Oroyovwe Isaac (Ziki) 5-0

81 kg:
Lukácsy Bence (PVSK)-Tallósi Péter (FTC) 4-1

91 kg:
Hámori Ádám (Fitt-Box)-Egervári Richárd (Győri Gladiátor) KO az 1. menetben

+91 kg:
Nagy Bence (Madárfészek)-Fehér Koppány (Kecskemét) 4-1

nők:
48 kg:
Herczeg Virág (HFC)-Pongor Zita (DVSC) technikai KO a 2. menetben

51 kg:
Tarnóczy Tamara (Vecsés)-Beri Krisztina (UTE) 3-2

54 kg:
Lakotár Hanna (AKA)-Tóth Enikő (Mega Tech Thaibox SE) technikai KO a 2. menetben

57 kg:
Szűcs Szabina (Vecsés)-Benke Sára (Vasas-Süllős) 4-1

60 kg:
Pribojszki Kata (SGY)-Mezővári Kinga (Sárospatak) 4-1

64 kg:
Hámori Luca (Fitt-Box)-Papp Nikolett (Kőbánya) 5-0

69 kg:
Oláh Eszter (Egri Sportiskola)-Budai Vivien (KSI) 4-1

75 kg:
Nagy Tímea (Madárfészek Akadémia)-Ambrus Viktória (Fitt-Box) 5-0

81 kg:
Brunner Boglárka (Kőbánya) - Szintai-Major Barbara (KBC) 5-0

+81 kg:
Fekete Bernadett (MFB) - Sáfrán-Szalai Mónika (PLA) technikai KO az 1. menetben