A magyar sportolók 19 érmet (6 arany, 7 ezüst, 6 bronz) szereztek a párizsi olimpián. Magyarországon van, akinél például csak az arany számít megsüvegelendő teljesítménynek, de a legtöbben egyébként is csak az érmesekkel foglalkoznak. Ha megnézzük a párizsi szereplést, kiderül, milyen kicsin is múlik, hogy valakiből érmes, vagy negyedik – küzdősportágakban a vigaszágnak köszönhetően az elvesztett bronzmeccs után –, esetleg ötödik lesz.
Pedig ők is ugyanúgy készültek, mint azok, akiknek érem került a nyakába, ők is igyekeznek életük formájába kerülni, a legjobb teljesítményt nyújtani, mégis ők „csak” a pontszerzők közé kerülnek be. A párizsi olimpián ráadásul olyan sportágakban kerültünk közvetlen közel a dobogóhoz a két országúti kerékpáros valamint a vitorlás negyedik hellyel, melyekkel előzőleg talán még a sportolók sem számoltak.
Vegyük sorra a negyedek helyezetteket, illetve azt, mennyivel maradtak le a dobogóról.
A párbajtőröző Andrásfi Tibor úgy lett negyedik, hogy először a Londonban ötkarikás bajnok Ruben Limardo Gascont is búcsúztatta, majd a venezuelai Grabiel Lugo és az olasz Federico Vismara elleni győzelmekkel jutott az elődöntőbe. Ott nagy csatában, az utolsó másodpercekben egyenlítve harcolta ki a hosszabbítást, amelyben azonban alulmaradt a Tokióban csapatban olimpiai bajnok japán Kano Kokival szemben, majd a bronzmeccsen az egyiptomi Mohamed el-Szajed ellen is csak hosszabbításban, ráadástussal maradt alul.
Kapcsolódó tartalom
Németh Nándor az elmúlt években szinte mindig ott volt a jelentős világversenyeken a 100 méteres gyorsúszás döntőjében és ez Párizsban sem volt másképp. A magyar úszó korábban úgy tippelt, az úszóversenyek egyik legszorosabb döntője lehet a szám fináléja és ez be is jött. A kínai Pan Csan-le ugyan világcsúccsal nyert, de a másodikként célba érő ausztrál Kyle Chalmers 47.48-at úszott, a bronzérmes román Popovici 47.49-et, míg a negyedik helyen célba érő Németh 47.50-et. Nem véletlenül mondta a döntő után, egy kicsit lehetett volna barátságosabb a végeredmény, jó lett volna legalább egy holtverseny a harmadik helyen.
Az országúti kerékpárosok mezőnyversenyében Valter Attila saját magát is meglepte a negyedik helyével. A magyar kerekes a 273 kilométeres táv nagy részében a mezőnyben tekert, a hajrában viszont már az élmezőnyben volt. Az első két helyezett kilógott a mezőnyből, viszont az utánuk következő bolyban ott volt Valter, aki az utolsó métereken olyan hajrát produkált, hogy többeket is maga mögött hagyott, úgy ért be negyedikként.
Kapcsolódó tartalom
Egy nappal később az országúti kerékpárosok női mezőnyversenyében Kristen Faulkner simán nyert, de Vas Kata Blanka a 158 kilométeres, 1700 méter szintemelkedésű viadal véghajrájában egy hármas bolyban tekert a dobogós helyezésért. A véghajrában Kopecky elindult, Vos és Vas viszont tapadt rá, és csak a célfotó tudta eldönteni, hogy végül a holland lett a második, Kopecky a bronzérmes, míg a magyar kerékpáros centikkel maradt le a dobogóról. Nem véletlenül mondta a verseny után, ez most fáj számára egy kicsit, de pár nap múlva már biztos büszke lesz rá.
A negyedik helyezettek mellett érdemes megemlíteni a küzdősportokban bronzmeccset elbukó, így végül csak ötödikként záró sportolókat is, hiszen a cselgáncsozó Pupp Réka a helyosztón aranyponttal kapott ki a francia Buchardtól, Losonczi Dávid szintén egypontos vereséget szenvedett a 87 kilogrammos birkózók között, míg Muszukajev Iszmail másodpercekkel a vége előtt egy szőnyegelhagyásos videózást követően szenvedett vereséget.
Kapcsolódó tartalom
Betlehem Dávid korábban már többször igazolta, hogy nagyszerű úszó, és ezt Párizsban is igazolta. Bár fő száma a 10 km-es nyílt vízi úszás volt, 1500-on is medencébe szállt és negyedik lett. Mindezt úgy, hogy majdnem öt másodpercet faragott az országos csúcsból, a nyolcas pályán úszott és az utolsó 50 métere jobb volt, mint a világcsúccsal célba érő amerikai Finke-é. A fantasztikus teljesítmény után mégis csalódott, volt hiszen országos csúcsával sem sikerült dobogóra állnia. Aztán jött a 10 km, ahol „kárpótolta” magát és egy újabb fantasztikus hajrával meglett a bronz.
Kapcsolódó tartalom
Kapcsolódó tartalom
Hogy milyen kevésen múlik egy-egy siker vagy bukás, arról a kézilabda-válogatottak tudnának mesélni, hiszen a férfiak úgy kaptak ki Norvégiától, hogy az utolsó támadásnál Imre Bence kapufán csattanó lövése után a labda a norvég kapus kezébe pattant, és az ebből induló támadásból szerezték meg a skandinávok a győztes gólt, míg a nőknél mindössze öt másodpercet kellett volna kihúzni a svédek elleni negyeddöntőben. Nem sikerült, jött a hosszabbítás, ott pedig már jobb volt az ellenfél.
Kapcsolódó tartalom