Kikapott Ukrajnától a magyar rögbiválogatott

A magyar rögbiválogatott 48-24-re kikapott Ukrajna legjobbjaitól az Európai Nemzetek Kupája-sorozatban, az első konferencia északi csoportjában.

A százhalombattai találkozón a házigazdák kezdtek jobban, de a 24. percben egy eladott magyar passzból célt szereztek az ukránok, akik a szünetig további három alkalommal vitték a labdát a hazai alapvonalon túlra, és meggyőző előnyre (10-30) tettek szert. A második félidőben két ukrán céllal tovább nőtt a különbség a két csapat között (10-45), az utolsó húsz percben a hazaiak két céllal már csak kozmetikázni tudták az eredményt.

A magyar válogatott – amely egy héttel ezelőtt a 31-16-os moldovai sikerrel kezdte a 2018/19-es kiírást – két találkozót követően is öt ponttal áll.

A magyar együttes legközelebb jövő tavasszal lép pályára: előbb május 4-én Luxemburg legjobbjait látja vendégül, egy héttel később pedig Svédországban zárja az egykörös Eb-t.