Kiesett a világbajnok a férfi röplabda Eb-n

Valamennyi szett szoros volt, de a hajrákat a szlovén csapat bírtab jobban, így várhatja a franci-szerb meccs győztesét a döntőben.

epa07872104 Mateusz Bieniek (R) and Wilfredo Leon Venero of Poland (L) in action against Jan Kozamernik (C) of Slovenia during the EuroVolley Men 2019 semi final match between Poland and Slovenia in Ljubljana , Slovenia, 26 September 2019. EPA/ANTONIO BAT

Elsőként a szlovén válogatott jutott döntőbe a férfi röplabda Európa-bajnokságon, miután a csütörtöki elődöntőben 3-1-re legyőzte a világbajnoki címvédő lengyel csapatot. A két gárda két éve is találkozott az Európa-bajnokságon, akkor a szlovének a nyolc közé jutásért nagy meglepetésre 3-0-ra legyőzték az akkor is világbajnok, házigazda lengyeleket.

A Ljubljanában telt ház, 11 ezer ember előtt rendezett összecsapáson az első szettben sokáig a lengyelek álltak jobban, 20-17 után azonban a házigazda fordított és előnybe került. A második játszma ellentétes forgatókönyv szerint alakult: végig a szlovénok vezettek, 24-23-nál labdájuk volt a 2-0-s vezetéshez, a lengyelek azonban két remek blokkal és egy ásszal fordítottak.

A harmadik felvonásban is a hazaiak szája íze szerint alakult az eredmény, a többet hibázó lengyelek pedig ezúttal hiába küzdöttek, 99 perc játék után ismét a szlovénoknál volt az előny a magas színvonalú összecsapáson.

A negyedik szett nagy részében a világbajnok vezetett, ám a belga Vital Heynen irányította együttes egyszer sem tudott két pontnál nagyobb előnyt kialakítani. A szlovénok a hajrában, 22-21-nél ragadták magukhoz a kezdeményezést, és első mérkőzéslabdájukat kihasználva döntőbe jutottak, 2015 után másodszor.

A 127 perces találkozó legeredményesebb játékosa a lengyelek kubai származású ütője, Wilfredo Leon Venero volt 22 ponttal, a túloldalon Tine Urnaut 18-ig jutott.

A másik elődöntőt a szerbek és a franciák vívják péntek este Párizsban. A bronzmérkőzést szombaton, a döntőt vasárnap játsszák ugyancsak a francia fővárosban.