Hazai pályán győzött a Kaposvár a Challenge Kupa-selejtező első meccsén

A Kaposvár hazai pályán 3:1-re legyőzte az osztrák UVC Weberzeile Ried csapatát a férfi röplabda Challenge Kupa selejtezőjének első, csütörtöki mérkőzésén.
(Fotó: Facebook/Fino Kaposvár)

A magyar együttest az első három játszmában nagy küzdelemre késztette riválisa, amely a második felvonást meg is nyerte, a negyedik játékrész ugyanakkor már simán alakult. A somogyiak végül 103 perc alatt nyertek.

A mezőny legeredményesebb játékosa az osztrák együttes lengyel ütőjátékosa, Tomasz Rutecki volt 21 ponttal, a kaposváriaknál Horváth Kristóf és Kalmár Ákos egyaránt 16-16 pontig jutott.

A visszavágót november 27-én játsszák Ried im Innkreisban, a párharc győztese a 32 csapatos főtáblán a holland Samen Lycurgus Groningennel találkozik.