A Vasasé a Magyar Kupa női röplabdában

A Vasas nyerte a női röplabda Magyar Kupát, miután a csütörtöki nyíregyházi fináléban 3-1-re legyőzte a házigazda együttest.

A két együttes a mostani bajnokságban kétszer találkozott egymással, mindkétszer a hazai csapat győzött 3-0-ra.

A kezdésre szinte teljesen megtelt a Continental Aréna, remek hangulatban kezdődött a mérkőzés. Az első felvonásban a címvédő Nyíregyháza villámrajtot vett, 14-7-re is vezetett, ám a Vasas az azeri Ayshan Abdulazimova ponterős játékának köszönhetően egyenlített, majd két szettlabdát hárítva előnybe került. A második játszmában a fővárosiak ott folytatták, ahol az elsőben abbahagyták: okos, taktikus játékkal, több jó egyéni teljesítménynek köszönhetően különösebb izgalom nélkül duplázták meg előnyüket.

A harmadik etapban sokáig úgy tűnt, a Vasas a lehető legrövidebb idő alatt le tudja zárni a találkozót, ám a játékrész hajrájára a Varga Elizabeth vezette hazaiak feltámadtak és mérkőzéslabdát hárítva szépítettek. A negyedik szett hozta a legszorosabb küzdelmet, végig fej fej mellett haladtak az együttesek, és bár a nyíregyháziak ekkor is több mérkőzéslabdát hárítottak – egyszer a videobíró segítségével – a Vasas nyerte több mint 135 perces finálét.

A fővárosiak történetük 13. kupagyőzelmét szerezték – 2015 óta az elsőt -, ezzel immáron egyedül vezetik az örökrangsort.

A bronzérmet a Jászberény ellen diadalmaskodó Újpest szerezte meg. A találkozó első két játszmája egyoldalú volt, a fővárosi csapat sokkal jobban teljesített riválisánál. A harmadik szettben a jászberényiek 20-14-re is vezettek, ám az UTE 22-nél egyenlített és végül 80 perc alatt győzött. A lila-fehérek legutóbb 2015-ben nyertek érmet a Magyar Kupában, akkor is bronzot.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa az újpesti Lacombe Zsófia volt 18 ponttal.

K&H női röplabda Magyar Kupa, döntő:
Vasas Óbuda-Fatum Nyíregyháza 3-1 (25, 17, -24, 26)
a legjobb pontszerzők: Kostelanská, Abdulazimova 23-23 pont, Török 21, illetve Varga 27, Limarjeva 18