×

Kikapott a férfi röplabdaválogatott az Európai Ezüstliga elődöntőjében

mti
A magyar válogatott simán, 3-0-ra kikapott a román csapattól a férfi röplabda Európa-liga ezüst divíziójának a budapesti elődöntőjében, a négyes döntő nyitónapján, így vasárnap a bronzmérkőzésen léphet pályára.

A tavaly nyáron ugyanebben a sorozatban bronzérmes magyar válogatottból sérülés miatt Gergye Roland és Gacs Dániel is hiányzott, így – ahogy azt korábban Koch Róbert szövetségi kapitány előre jelezte – az eredendően liberó Bozóki Bencére ezúttal ütőposzton számított a szakvezető. Helyette Bán Viktor volt az első számú liberó. A románok a B csoportot öt győzelemmel és egy vereséggel megnyerték, a magyarok ezzel szemben mindössze két-két, finnek elleni tét- és edzőmérkőzéssel készültek készültek a Final Fourra.

Jól kezdték az elődöntőt a házigazdák, a Franciaországban légióskodó Horváth Kristóf támadásaival vezettek, de egyik csapat sem tudott jelentős előnyt kiépíteni. A románok a játékrész derekán elsősorban jó nyitásaiknak köszönhetően öt ponttal is megléptek, és bár a hazaiak “mínusz egyre” vissza tudtak zárkózni, a fordítás nem sikerült.

A második felvonásban továbbra is a nyitásfogadással gyűlt meg leginkább a hazaiak baja, de ezt pontos támadásbefejezésekkel és jó blokkokkal tudták kompenzálni, így a szett derekáig vezettek. Mindkét válogatott jól védekezett, így a férfi mezőnyben megszokotthoz képest több hosszabb labdamenet is kialakult, a románok 14-14 után azonban ismét átvették az irányítást, állva hagyták Koch Róbert együttesét, és megduplázták előnyüket.

A harmadik etapban villámrajtot vettek és azonnal elhúztak öt ponttal a vendégek. Koch időkérésekkel és cserékkel is próbálta megtörni a románok lendületét, de játékosai egyre többet hibáztak, így 12-4-nél már tetemes volt a különbség. A magyarok a folytatásra rendezték soraikat, három pontra feljöttek, de közelebb nem tudtak kerülni, így az ellenfél két ász után már a döntőbe jutást ünnepelhette.

A 87 perces összecsapás legeredményesebb játékosa Mircea Peta volt 14 ponttal, a magyaroktól Blázsovics Péter 12 pontot szerzett.

Koch Róbert együttese a 16 órakor kezdődő helyosztón az északmacedónokkal találkozik a Tüskecsarnokban, akik 3-1-re kaptak ki a finnektől. A mérkőzés első játszmájában sokáig az északmacedónok álltak jobban, ám a hajrában a finnek fordítani tudtak. A második szettben az északmacedónok végig vezetve egyenlítettek, de ezzel el is lőtték a puskaporukat: a finnek a folytatásban visszavették az irányítást és magabiztos teljesítménnyel jutottak döntőbe.

A 117 perces mérkőzés legjobbja az északiak csereként beállt feladóátlója, Aaro Nikula volt, aki úgy szerzett 17 pontot, hogy támadásban fantasztikus, 94 százalékos hatékonysággal zárt. Az északmacedónoktól Nikola Gjorgiev 23 pontig jutott.

A sorozat győztese jövőre az arany divízióban szerepelhet.

az elődöntőben:
Románia-Magyarország 3-0 (20, 19, 20)
a legeredményesebb játékosok: Peta 14, Rata, Bala 10-10, illetve Blázsovics 12, Pádár 10

Finnország – Észak-Macedónia 3-1 (22, -20, 18, 16)