Egyenlített a Kaposvár, kétmeccses előnyben a Békéscsaba és a Szent Benedek a női Extraliga-negyeddöntőben

A Kaposvár hazai pályán egyenlített a Nyíregyháza ellen a női röplabda Extraliga negyeddöntőjében, míg a Békéscsaba és a Szent Benedek RA vasárnapi sikerével egyaránt 2–0-ra vezet összesítésben.

A Kaposvár simán, 3-0-ra legyőzte a Nyíregyházát. Az első szettben a somogyiak Godó Panna vezérletével könnyedén kerültek előnybe, míg a másodikat a somogyiak elsősorban remek blokkmunkájuknak köszönhetően tudták megnyerni. A harmadik felvonásra sem változott jelentősen a mérkőzés képe, a hazaiak – több ki nem kényszerített hiba ellenére – kiválóan védekeztek, és 73 perc alatt győztek. A hazaiak szerb légiósa, Isidora Ubavic a találkozó legjobbjaként 17 pontot szerzett. A párharc harmadik mérkőzése szerdán lesz Nyíregyházán.

A Közép-európai Ligában győztes Békéscsaba három szoros játszmában nyert a MÁV Előre otthonában, míg a balatonfürediek az Újpest csarnokában diadalmaskodtak ugyancsak három szettben. A párharcok harmadik összecsapását szerdán rendezik Békéscsabán, illetve Balatonfüreden.

Női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzések:
MÁV Előre SC-ST. Solar – Swietelsky-Békéscsaba 0-3 (-21, -23, -23)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-0 a Békéscsaba javára.

UTE-Szent Benedek RA 0-3 (-23, -19, -23)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-0 a Szent Benedek RA javára.

Kaposvári NRC – Fatum-Nyíregyháza 3-0 (16, 22, 17)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

Borítókép: Swietelsky-Békéscsaba (Fotó: MTI/Illyés Tibor)