Vége a strandidőnek: visszatér a terem szakághoz Hajós Artúr

Az ötszörös strandröplabdabajnok Hajós Artúr a Pénzügyőr SE csapatában visszatért a terem szakághoz.

A Magyar Kupa elmúlt négy kiírásában győztes, idén azonban „csak” a kupasorozat bronzmeccsén érdekelt fővárosi klub a pénteki hírében kiemeli: Hajós az elmúlt hetekben már pályára is lépett az együttesben.

„Úgy érzem, hogy a karrierem és személyes fejlődésem szempontjából a megfelelő döntés a visszatérés teremröplabdázáshoz, ezért azt hiszem, fogalmazhatok úgy, hogy pár év igen sikeres strandröplabda után idén hazataláltam a nevelőegyesületemhez, ahol a sportolói pályafutásomat tizenkét évesen elkezdtem” – fogalmazott Hajós Artúr.

A 23 éves játékos Stréli Bence partnereként amellett, hogy ötször nyert strandon magyar bajnoki címet, ifjúsági olimpiai negyediknek mondhatja magát, és az elmúlt években a magyar szövetség (MRSZ) kiemelt támogatását élvezve egész évben homokon edzhetett, sokszor külföldi edzőtáborokban.

A PSE közleményéből kiderül: az MRSZ tudomásul vette a sportoló döntését, ugyanakkor „nem zárta be a visszatérés ajtaját” a játékos előtt, aki – párostársával, Stréli Bencével – „a szép sikerek mellett egyfajta úttörőmunkát is végzett a magyar strandröplabdázásban, amely a jövőben példaként szolgálhat és motiváló erővel bírhat az utánpótláskorú játékosok számára is”.

A Pénzügyőr pedig péntek este meg is nyerte a maga bajnokiját, miután 3:0-ra legyőzte a sereghajtó Dunaújvárost.

Férfi Extraliga, alapszakasz:
Dunaújvárosi KSE-Pénzügyőr SE 0-3 (-16, -12, -15)

12. Dunaújvárosi KSE      –  21     4-63     1

Borítókép: Budakalász, 2022. augusztus 7. Hajós Artúr (b) és Stréli Bence a Rása Alex és Kiss Dániel elleni mérkõzésen a strandröplabdázók országos bajnokságának férfi döntõjében a budakalászi Lupa-tónál 2022. augusztus 7-én. A gyõzelmet a Hajós Artúr és Stréli Bence páros szerezte meg, miután 2-0-ra nyertek. MTI/Mónus Márton