A férfi csapat már az első meccsét megnyerte a sakk Eb-n

A magyar férfi válogatott győzelemmel, a női döntetlennel rajtolt a georgiai Batumiban zajló 22. sakkcsapat Európa-bajnokságon.

A viadal honlapja szerint a csütörtöki nyitónapon a férfiak a szlovákokat múlták felül 2,5-1,5-re: Berkes Ferenc világossal, Bánusz Tamás sötéttel hozta a saját partiját, míg Gledura Benjámin a sötét bábukat vezetve ért el döntetlent, így az is belefért, hogy Prohászka Péter világossal kikapott.

A női együttes a horvátokkal mérkőzött: Gara Anita és Lázárné Vajda Szidónia remizett, és míg Gara Tícia sötéttel nyert, Terbe Julianna világossal vereséget szenvedett.

A georgiai torna kilencfordulós, jövő szombatig tart, a játék magyar idő szerint 13 órakor rajtol mindennap.

A sakkcsapat Európa-bajnokságot kétévente rendezik meg. A magyar férfiak négyszer szereztek ezüstérmet és hatszor bronzot, a nőknek egyszer sikerült eddig érmet szerezniük: 2003-ban Bulgáriában a második helyen végeztek.