Péni épphogy lecsúszott a putieni vk-dobogóról

Péni István a negyedik helyen végzett a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett számában a kínai Putienben zajló sportlövő világkupadöntőben.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint az UTE versenyzője az alapversenyt 1171 körrel az első helyen zárta hatkörös előnnyel.

Péni sokáig a fináléban is jól állt, a 15 térdelő és a 15 fekvő testhelyzetű lövés után a második volt, állásban viszont ezúttal önmagához képest visszafogottabban teljesített, s végül 437,1 körrel a negyedik helyet szerezte meg.

A vk-döntő aranyérmese a 20 éves cseh Filip Nepejchal lett, aki 462,9 körös junior világcsúccsal nyerte meg a finálét.

A péntekig tartó vk-döntőben Péni csütörtökön légpuskában is érdekelt. A viadal másik magyarja, Major Veronika szerdán sportpisztolyban, csütörtökön pedig légpisztolyban szerepel.