Sainz szakaszgyőzelemmel növelte előnyét a Dakaron

Carlos Sainz nyerte az autósoknál az ötödik szakaszt a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-ralin csütörtökön, így az összetettben élen álló spanyol pilóta növelte előnyét riválisaival szemben.
Egy helyi férfi nézi Carlos Sainz autóját a 2020-as Dakar-ralin Szaúd-Arábiában (Fotó: EPA/Andre Pain)

Sainz és társa, Lucas Cruz 3:52:01 óra alatt teljesítette az al-Ula és Hail közötti 564 kilométeres távot, amelyen 353 kilométer gyorsasági szakasz várt a mezőnyre. A papírformának megfelelően a második és a harmadik helyen legnagyobb riválisai, Nasszer al-Attijah, valamint Stéphane Peterhansel végeztek.

A Forma-1-es világbajnok Fernando Alonso és a motorral ötszörös Dakar-győztes Marc Coma alkotta spanyol kettős 12:23 perces hátránnyal a hetedik lett, összetettben pedig a 18. helyen áll.

Fernando Alonso a 2020-as Dakar-ralin (Fotó: EPA/Andre Pain)

A motorosoknál az ausztrál Toby Price végzett elsőként, így összetettben a hatodik helyről feljött a másodikra. Az éllovas amerikai Ricky Brabec ezúttal negyedik lett. A szakaszon bukott, így a verseny feladására kényszerült a 2017-ben első brit Sam Sunderland.

5. szakasz, al-Ula és Hail, 353 km:
autósok:
1. Carlos Sainz, Lucas Cruz (spanyol, Mini) 3:52:01 óra
2. Nasszer al-Attijah, Matthieu Baumel (katari, francia, Toyota) 2:56 perc hátrány
3. Stéphane Peterhansel, Paulo Fiuza (francia, portugál, Mini) 6:11 p h.

2. Pablo Quintanilla (chilei, Husqvarna) 1:12 perc hátrány
3. Andrew Short (amerikai, Husqvarna) 2:31 p h.

Az összetett állása (élcsoport):
1. Ricky Brabec (amerikai, Honda) 19:07:19 óra
2. Price 9:06 p h.
3. Kevin Benavides (argentin, Honda) 11:32 p h.

Pénteken a Hail és Rijád közötti 830 kilométer vár a mezőnyre, benne 477 speciális kilométerrel.

Az első szaúdi Dakaron öt kategóriában, autóval, kamionnal, motorkerékpárral, quaddal, valamint az első alkalommal külön géposztályba sorolt, négykerék-meghajtású buggykkal mérik össze tudásukat az indulók, akiknek 12 nap alatt 5000 kilométer gyorsasági szakaszt, összesen 7500 kilométeres távot kell megtenniük Dzsiddából rajtolva, és a Rijádtól 40 kilométeres távolságra lévő, építés alatt álló szórakoztató-, sport- és rendezvényközpontba, Kiddijába érkezve. Magyar induló nincs.