Tassi Attila megszerezte első futamgyőzelmét a WTCR-ben

A Hondával versenyző Tassi Attila nyerte a túraautó-világkupa (WTCR) portugáliai Estorilban rendezett idei második fordulójának vasárnapi második versenyét, melyen a 2019-es WTCR-bajnok Michelisz Norbert harmadikként ért célba a Hyundaijal.

A 22 éves Tassinak ez pályafutása első futamgyőzelme a világkupa-sorozatban, ráadásul a verseny leggyorsabb körét is megfutotta, és a portugáliai hétvége során ő szerezte a legtöbb pontot az egész mezőnyben. Tassi a WTCR történetének legfiatalabb futamgyőztese is lett.

Tassi mögött a francia Jean-Karl Vernay ért célba másodikként a Hyundaijal, a mezőny harmadik magyar versenyzője, Boldizs Bence (Zengő Motorsport Cupra) pedig 19. lett.

Az összetett pontversenyben Tassi a második 56 ponttal, míg az élen álló Vernay-nek 61 pontja van. Michelisz 28 ponttal a 10., Boldizs 3 ponttal a 19. helyen áll a bajnokságban két forduló után.

A WTCR 2021-es idénye július 9-11-én, Spanyolországban folytatódik.

Borítókép: Facebook/FIA WTCR