Menetrend

    Az idény végén megszűnik a MotoE

    Az idény végén megszűnik a MotoE

    m4sport.hu/MTI
    Az idény végével megszűnik a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoE kategóriája, amelyben Varga Tibor személyében magyar versenyző is szerepel.

    A sorozat szervezői csütörtökön jelentették be, hogy a hetedik éve futó széria nem tudott kellő népszerűségre szert tenni a rajongók körében, ezen kívül az elektromos motorok piaca sem a várt ütemben fejlődött ebben az időszakban. A közlemény kiemeli, megfontolhatják a sorozat újraindítását, amennyiben az elektromos motorkerékpárok – vagy más alternatív, fenntartható technológia – relevanciája növekedni fog a jövőben.

    Az idei kiírásból még két versenyhétvége van hátra, péntektől vasárnapig a San Marinó-i Nagydíj következik, majd Portugáliában ér véget a sorozat.

    A 18 éves Varga Tibor 46 pontjával a 13. helyen áll összetettben, legjobb eredménye egy negyedik hely volt Ausztriában. Balatonfőkajáron, augusztusban a magyar közönség előtt bukott és kórházba kellett szállítani.

    Borítókép: Balatonfõkajár, 2025. augusztus 23. Varga Tibor Erik, a Rivacold Snipers Team MotoE versenyzõje a MotoE Magyar Nagydíj elsõ versenyén a balatonfõkajári gyorsaságimotoros-világbajnokságon, a Balaton Park Circuit versenypályán 2025. augusztus 23-án. MTI/Vasvári Tamás

    További tartalmak