Babosék nyolcaddöntősök a Roland Garroson

Babos Tímea oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal bejutott a nyolcaddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokság női páros versenyében.

A viadal honlapja szerint a magyar játékos és partnere szombaton a második fordulóban két szettben búcsúztatta az Alize Cornet, Petra Martic francia, horvát kettőst. Babosék a 16 között az Anna-Lena Friedsam, Laura Siegemund német duóval találkoznak.

Babos Tímea (Fotó: EPA/Caroline Blumberg) Babos Tímea (Fotó: EPA/Caroline Blumberg)

Férfi egyesben a hatodikként rangsorolt Sztefanosz Cicipasz nagy csatában nyert a szerb Filip Krajinovic ellen a pénteken kezdődött, de sötétedés miatt félbeszakadt, s csak szombaton befejezett mérkőzésen. A felek előző nap – Cicipasz 2:0-ás vezetésénél – a harmadik szettben 5:5-nél vonultak el éjszakai pihenőre. A szombati folytatásban Krajinovic rövidítésben javított helyzetén, hozva a játszmát, a szépítés azonban nem sokat ért, mert a negyedik szettben megint a görög volt a jobb, s az újabb rövidítéses végjátékban felülkerekedett riválisán az összesen három óra 34 percig tartó összecsapáson.

Négy játszmára volt szüksége a kilencedik helyen kiemelt olasz Fabio Fognininak is az újabb sikerhez, míg az ötödikként rangsorolt német Alexander Zverev ötszettes küzdelemben jutott túl ellenfelén. Előbbi a spanyol Roberto Bautista-Agutot, utóbbi pedig a szerb Dusan Lajovicot győzte le.

A nőknél a harmadik helyen kiemelt címvédő, Simona Halep alig 55 perc alatt leiskolázta az ukrán Leszja Curenkót. A szombati program nyitómérkőzésén a korábbi világelső román összesen három játékot engedett át az eseményen 27.-ként rangsorolt riválisának.

Sorozatban 16 győzelem után kapott ki először Grand Slam-tornán a világelső japán Oszaka Naomi, akit a cseh Katerina Siniakova vert meg két játszmában. Az első helyen kiemelt Oszaka 6:4, 6:2-re veszített mindössze 1 óra 19 perc alatt, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe, de világranglista-vezető pozícióját így is megőrzi majd.

A tavalyi US Openen és az idei Australian Openen is diadalmaskodó 21 esztendős játékos sorozatban harmadik Grand Slam-tornájának megnyerésére készült, de a WTA-rangsorban 42. Siniakova az első szettben 4:4-nél elvette az adogatását, és mindössze 44 perc alatt megnyerte a nyitójátszmát. A folytatásban Siniakova kétszer brékelte Oszakát, és pályafutása során először győzött világelső játékossal szemben.

A lengyel Iga Swiatek – aki pénteken ünnepelte 18. születésnapját – először versenyez a Roland Garroson, és nyolcaddöntős, miután három szettben megverte az olimpiai bajnok puerto-ricói Monica Puigot. A tavaly a francia viadalon a junioroknál párosban bajnok, illetve Wimbledonban junior egyéni győztes Swiatek a legjobb 16 között a harmadik kiemelt román Simona Haleppel csap majd össze.

A férfiaknál az első kiemelt ás világranglista-vezető szerb Novak Djokovic a papírformának megfelelően lépett tovább a nyolcaddöntőbe, miután szombaton három játszmában búcsúztatta az olasz Salvatore Carusót.

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Alize Cornet, Petra Martic (francia, horvát) 7:5, 6:1