Djokovic egy lépéssel közelebb a címvédéshez Cincinnatiben

A világelső és címvédő Novak Djokovic két játszmában nyert a francia Lucas Pouille ellen, ezzel bejutott a legjobb négy közé a Cincinnatiben zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyén.
epa07717365 Serbia's Novak Djokovic talks to the umpire as he plays Switzerland's Roger Federer during their Men's final match for the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 14 July 2019. EPA/ADRIAN DENNIS / POOL EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES Djokovic döcögősen kezdett, de simán továbbjutott (Fotó: EPA/ADRIAN DENNIS)

A szerb játékos az első szettet rövidítésben hozta, a másodikban azonban már csak egyetlen gémet engedett át riválisának az 1 óra 26 perces mérkőzésen.

Az elődöntőben azzal a Danyiil Medvegyevvel találkozik, aki orosz honfitársát, Andrej Rubljovot roppant simán, két szettben verte.

A belga David Goffin játék nélkül lett elődöntős, miután a japán Nisioka Josihito megbetegedett, s nem állt ki ellene.

Eredmények, negyedöntő, férfiak (6,056 millió dollár összdíjazás):
Djokovic (szerb, 1.)-Pouille (francia)7:6 (7-2), 6:1
Medvegyev (orosz, 9.)-Rubljov (orosz) 6:2, 6:3
Gasquet (francia)-Bautista (spanyol, 11.) 7:6 (7-2), 3:6, 6:2
Goffin (belga, 16.)-Nisioka (japán) – Goffin mérkőzés nélkül jutott tovább

Térdsérülés miatt feladni kényszerült negyeddöntős mérkőzését a második helyen kiemelt Oszaka Naomi a torna női viadalán.

A világranglistán első japán játékos egy elvesztett és egy megnyert játszma után, a harmadik szettben, amikor az amerikai Sofia Kenin 2:0-ra vezetett ellene, jelezte: nem tudja folytatni a meccset.

Eredmények, negyeddöntő, nők (2,944 millió dollár összdíjazás):
Kenin (amerikai)-Oszaka (japán, 2.) 6:4, 1:6, 2:0-nál Oszaka sérülés miatt feladta
Keys (amerikai, 16.)-V. Williams (amerikai) 6:2, 6:3
Kuznyecova (orosz)-Ka. Pliskova (cseh, 3.) 3:6, 7:6 (7-2), 6:3
Barty (ausztrál, 1.)-Szakkari (görög) 5:7, 6:2, 6:0