A magyarok programja a budapesti junior úszó-világbajnokságon

Minden idők legnépesebb és legerősebb mezőnyével rajtol kedden a budapesti junior úszó-világbajnokság. A Duna Arénában augusztus 20. és 25. között rendezett seregszemlén 130 országból több mint 1100 fiatal ugrik medencébe, köztük harminc magyar úszó (15 lány és 15 fiú). Íme a magyar keret és a vb részletes programja.

A világbajnokságot (a délelőtti és délutáni programokat egyaránt) az M4 Sport és az m4sport.hu élőben közvetíti.

A magyar junior úszóválogatott a budapesti világbajnokság előtt (Fotó: MÚSZ) A magyar junior úszóválogatott a budapesti világbajnokság előtt (Fotó: MÚSZ)



A magyar csapat:
Lányok: Békési Eszter (50 m mell, 100 m mell, 200 m mell), Berecz Blanka (200 m pillangó), Fábián Fanni (200 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó), Gál Kincső (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors), Gyűrűs Hanna (50 m hát), Hatházi Dóra (50 m pillangó, 100 m pillangó), Mihályvári-Farkas Viktória (800 m gyors, 1500 m gyors, 400 m vegyes), Nagy Réka (200 m vegyes), Safrankó Sára (50 m gyors, 100 m gyors), Szabó Orsolya (50 m hát), Szabó-Feltóthy Eszter (200 m hát, 200 m vegyes, 400 m vegyes), Szilágyi Gerda (100 m hát, 200 m hát), Szőke Zita (50 m gyors, 100 m gyors, 50 m pillangó), Ugrai Panna (100 m hát, 100 m pillangó), Vécsei Réka (50 m mell, 100 m mell, 200 m mell)

Fiúk: Böhm Sebestyén (50 m mell, 100 m mell), Bukovics Milán (100 m pillangó), Fábián Milán (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors), Gál Olivér (50 m mell), Galyassy Szilárd (50 m pillangó, 200 m pillangó), Jászó Ádám (100 m hát), Kós Hubert (50 m hát, 100 m hát, 200 m hát, 200 m vegyes, 400 m vegyes), Kovacsics Márk (800 m gyors, 1500 m gyors), Matejdesz Máté (100 m mell), Pap Bálint (50 m gyors, 100 m gyors), Sliz Bálint (200 m mell), Szabados Bence (50 m gyors, 100 m gyors, 50 m pillangó, 100 m pillangó), Török Dominik Márk (200 m pillangó, 400 m vegyes), Ulrich Botond (csak váltóban lesz érdekelt), Zombori Gábor (200 m gyors, 400 m gyors, 50 m hát, 200 m hát, 200 vegyes)

Program:
Augusztus 20., kedd

Előfutamok (9.30-tól)
400 m Fiú gyors (Fábián Milán, Zombori Gábor), 50 m Lány mell (Békési Eszter, Vécsei Réka), 100 m F hát (Jászó Ádám, Kós Hubert), 400 m L vegyes (Mihályvári-Farkas Viktória, Szabó-Feltóthy Eszter), 100 m F mell (Bőhm Sebestyén, Matejdesz Máté), 100 m L hát (Szilágyi Gerda, Ugrai Panna), 4×100 m F gyors (Magyarország), 4×200 m L gyors (Magyarország)

Elődöntők, döntők (17.30-tól)
400 m F gyors, 50 m L mell, 100 m F hát, 400 m L vegyes, 100 m F mell, 100 m L hát, 4×100 m F gyors, 4×200 m L gyors

Augusztus 21., szerda
Előfutamok (9.30-tól)
200 m F vegyes (Kós Hubert), 100 m L gyors (Safrankó Sára, Szőke Zita), 100 m F pillangó (Bukovics Milán, Szabados Bence), 200 m L pillangó (Berecz Blanka, Fábián Fanni), 200 m F gyors (Fábián Milán, Zombori Gábor), 4×100 m M vegyes (Magyarország), 800 m L gyors (Gál Kincső, Mihályvári-Farkas Viktória)

Elődöntők, döntők (17.30-tól)
100 m F hát, 200 m L pillangó, 200 m F gyors, 50 m L mell, 100 m F pillangó, 100 m L gyors, 100 m F mell, 100 m L hát, 200 m F vegyes, 800 m L gyors, 4×100 m M vegyes

Augusztus 22., csütörtök
Előfutamok (9.30-tól)
50 m L pillangó (Hatházi Dóra, Szőke Zita), 50 m F hát (Kós Hubert, Zombori Gábor), 100 m L mell (Békési Eszter, Vécsei Réka), 50 m F gyors (Safrankó Sára, Szőke Zita), 200 m L hát (Szabó-Feltóthy Eszter, Szilágyi Gerda), 4×100 m M gyors (Magyarország), 800 m F gyors (Fábián Milán, Kovacsics Márk)

Elődöntők, döntők (17.30-tól)
50 m L pillangó, 50 m F gyors, 200 m L hát, 100 m F pillangó, 100 m L mell, 50 m F hát, 100 m L gyors, 800 m F gyors, 4×100 m M gyors

Augusztus 23., péntek
Előfutamok (9.30-tól)
50 m L hát (Gyűrűs Hanna, Szabó Orsolya). 50 m F pillangó (Galyassy Szilárd, Szabados Bence), 400 m L gyors (Fábián Milán, Zombori Gábor), 200 m F mell (Sliz Bálint), 200 m L vegyes (Nagy Réka, Szabó-Feltóthy Eszter), 4×200 m F gyors (Magyarország)

Elődöntők, döntők (17.30-tól)
50 m L hát, 200 m F mell, 50 m L pillangó, 50 m F hát, 100 m L mell, 50 m F pillangó, 400 m L gyors, 50 m F gyors, 200 m L vegyes, 4×200 m F gyors

Augusztus 24., szombat
Előfutamok (9.30-tól)
100 m F gyors (Pap Bálint, Szabados Bence), 100 m L pillangó (Hatházi Dóra, Ugrai Panna), 400 m F vegyes (Kós Hubert, Török Dominik Márk), 50m L gyors (Safrankó Sára, Szőke Zita), 50 m F mell (Bőhm Sebestyén, Gál Olivér), 4×100 m L gyors (Magyarország), 1500 m L gyors (Gál Kincső, Mihályvári-Farkas Viktória)

Elődöntők, döntők (17.30-tól)
1500 m L gyors, 100 m F gyors, 100 m L pillangó, 50 m F pillangó, 50 m L gyors, 50 m F mell, 50 m L hát, 400 m F vegyes, 4×100 m L gyors

Augusztus 25., vasárnap
Előfutamok (9.30-tól)
200 m F hát (Kós Hubert, Zombori Gábor), 200 m L mell (Békési Eszter, Vécsei Réka), 200 m F pillangó (Galyassy Szilárd, Török Dominik Márk), 200 m L gyors (Fábián Fanni, Gál Kincső), 4×100 m F vegyes (Magyarország), 4×100 m L vegyes (Magyarország), 1500 m F gyors (Fábián Milán, Kovacsics Márk)

Elődöntők, döntők (17.30-tól)
100 m F gyors, 200 m L mell, 200 m F hát, 100 m L pillangó, 1500 m F gyors, 50 m L gyors, 200 m F pillangó, 50 m F mell, 200 m L gyors, 4×100 m F vegyes, 4×100 m L vegyes