Nadalék jutottak utolsóként elődöntőbe az ATP Kupán

A spanyol válogatott jutott utolsóként elődöntőbe az Ausztráliában zajló tenisz ATP Kupán, miután pénteken 2-1-re legyőzte a belga csapatot.
Rafael Nadal és Pablo Carreno Busta a 2020-as ATP Kupán (Fotó: EPA/Craig Golding)

A párharcban a két egyes után döntetlen volt az állás: előbb Roberto Bautista Agut kerekedett két szettben Kimmer Coppejans fölé, majd David Goffin két játszmában bizonyult jobbnak Rafael Nadalnál, aki három szervagémjét veszítette el a mérkőzésen. A párosoknál Nadal ismét ott volt a pályán, és Pablo Carreno Busta oldalán végül döntő rövidítést követően győzött. A spanyolok ellenfele az elődöntőben a házigazda ausztrál válogatott lesz.

Az első alkalommal kiírt ATP Kupán tíz napon át 24 csapat csap, illetve csapott össze három városban, a viadal összdíjazása 15 millió dollár. A hat kvartettből az elsők és a két legjobb második jutott tovább a sydneyi negyeddöntőbe. Az elődöntőket szombaton, a finálét vasárnap bonyolítják le ugyancsak a Ken Rosewall Arénában.

ATP Kupa, negyeddöntő (Sydney):
Spanyolország-Belgium 2-1
Roberto Bautista Agut-Kimmer Coppejans 6:1, 6:4
Rafael Nadal-David Goffin 4:6, 6:7 (3-7)
Pablo Carreno Busta, Nadal-Sander Gille, Joran Vliegen 6:7 (7-9), 7:5, 10-7 – döntő rövidítés