Óriási meglepetésre az amerikai csodatini búcsúztatta az Aus. Open címvédőjét

A nőknél címvédő Oszaka Naomi számára ezúttal a harmadik forduló jelentette a végállomást a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután kikapott az amerikai Cori Gaufftól.

A harmadik helyen kiemelt japán játékos Serena Williams és Caroline Wozniacki után a harmadik korábbi bajnok a pénteki versenynapon, aki búcsúzni kényszerült.

A 15 éves Gauff, a világranglista 67. helyezettje a tavalyi US Openen simán, 6:3, 6:0-ra alulmaradt Oszakával szemben, most azonban élt a lehetőségeivel, s ezekből a rivális sok hibája miatt bőven akadt. Mindkét szett közepén elvette ellenfele adogatójátékát, ez elégnek bizonyult ahhoz, hogy mindössze 67 perc alatt biztosítsa helyét a nyolcaddöntőben.

Gauff 1991 és Jennifer Capriati óta a legfiatalabb női játékos, aki top ötös ellenfelet győzött le. Oszaka jelenleg a negyedik a WTA rangsorában.