Serena Williamsék is jönnek Budapestre

Utolsóként az amerikai női teniszválogatott jutott be a Fed Kupa budapesti döntőjébe, mivel a selejtezőben nagy csatában legyőzte a vendég letteket.

A 23-szoros Grand Slam-bajnok Serena Williams vezette hazaiak az első nap után 2-0-ás előnyben voltak a Washington állambeli Everettben, ám a szombati folytatásban a friss Australian Open-bajnok Sofia Kenin meglepetésre kikapott Jelena Ostapenkótól. A baltiak ezután váratlanul kiegyenlítettek, mivel Anastasija Sevastova 2 óra 28 perces küzdelemben legyűrte Williamset, így a párharc a páros meccsen dőlt el. Ez viszont már egyoldalú mérkőzést hozott, az amerikaiak mindössze négy gémet vesztettek.

Az április 14. és 19. közötti, 12 csapatos budapesti fináléban a kvalifikációból továbbjutott amerikai, fehérorosz, svájci, orosz, német, belga, szlovák és spanyol gárda mellett a házigazda magyar, a tavaly döntős ausztrál és francia, valamint a szabadkártyás cseh együttes szerepel. A döntő - melyben négy trió küzd majd - sorsolását kedden 18.30 órakor tartják a Szépművészeti Múzeumban.

A selejtező eredményei:
Egyesült Államok-Lettország 3-2 (Everett)
Sofia Kenin-Jelena Ostapenko 3:6, 6:2, 2:6
Serena Williams-Anastasija Sevastova 6:7 (5-7), 6:3, 7:6 (7-4)
Kenin, Bethanie Mattek-Sands - Ostapenko, Sevastova 6:4, 6:0
Sofia Kenin-Anastasija Sevastova 6:2, 6:2
Serena Williams-Jelena Ostapenko 7:6 (7-4), 7:6 (7-3)

Hollandia-Fehéroroszország 2-3 (Hága)
Kiki Bertens-Arina Szabalenka 6:4, 6:4
Arantxa Rus-Aljakszandra Szasznovics 6:0, 5:7, 2:6
Bertens, Demi Schuurs-Szabalenka, Szasznovics 6:4, 3:6, 6:7 (8-10)
Bertens-Szasznovics 6:7 (5-7), 6:2, 6:1
Rus-Szabalenka 2:6, 3:6

Svájc-Kanada 3-1 (Biel)
Belinda Bencic-Leyla Annie Fernandez 2:6, 6:7 (3-7)
Jil Teichmann-Gabriela Dabrowski 6:3, 6:4
Jil Teichmann-Leyla Annie Fernandez 7:6 (7-4), 6:4
Belinda Bencic-Gabriela Dabrowski 6:1, 6:2

Románia-Oroszország 2-3 (Kolozsvár)
Ana Bogdan-Jekatyerina Alekszandrova 5:7, 6:3, 5:7
Jaqueline Adina Cristian-Veronika Kugyermetova 7:5, 6:3
Cristian, Elena Ruse-Anna Blinkova, Anna Kalinszkaja 3:6, 2:6
Ruse-Alekszandrova 1:6, 4:6
Bogdan-Kugyermetova 6:3, 6:7 (5-7), 6:1

Brazília-Németország 0-4 (Florianopolis)
Gabriela Ce-Laura Siegemund 1:6, 2:6
Laura Pigossi, Luisa Stefani - Anna-Lena Friedsam, Antonia Lottner 1:6, 4:6
Teliana Pereira-Siegemund 3:6, 3:6
Ce-Tatjana Maria 3:6, 6:7 (5-7)

Belgium-Kazahsztán 3-1 (Kortrijk)
Elise Mertens-Julija Putyinceva 6:1, 7:6 (7-1)
Kirsten Flipkens-Zarina Dijasz 6:3, 6:4
Mertens-Dijasz 1:6, 6:2, 6:1
Ysaline Bonaventure-Putyinceva 6:3, 6:7 (2-7), 2:6

Szlovákia - Nagy-Britannia 3-1 (Pozsony)
Rebecca Sramkova-Heather Watson 0:6, 5:7
Anna Schmiedlova-Harriet Dart 7:5, 6:3
Schmiedlova-Watson 6:2, 6:3
Viktoria Kuzmova-Dart 6:7 (3-7), 6:3, 7:5

Spanyolország-Japán 3-1 (Cartagena)
Carla Suarez Navarro-Nara Kurumi 6:1, 6:3
Lara Arruabarrena, Aliona Bolsova Zadoinov-Aojama Suko, Sibahara Ena 2:6, 3:6
Sara Sorribes Tormo-Oszaka Naomi 6:0, 6:3
Carla Suarez Navarro-Doj Miszaki 6:3, 6:4