Balázs Attila nyolcaddöntős Rióban

Balázs Attila nyolcaddöntőbe jutott a Rio de Janeiróban zajló, 1,9 millió dollár (576 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán, miután az első fordulóban két játszmában legyőzte az uruguayi Pablo Cuevast.

A szerencsés vesztesként főtáblára került Balázs Attila (a világranglistán 106.) a verseny eredményközlője alapján végig kézben tartotta az 1 óra 30 perces keddi mérkőzést. Balázs végig magabiztosan hozta az adogatógémjeit, az első szettben 5:4-es vezetését követően egy brékkel került szettelőnybe, majd a második játszmában 4:3 után vette el Cuevas (46.) szervajátékát.

A magyar teniszező a nyolcaddöntőben a tornán negyedik helyen kiemelt argentin Guido Pellával vagy a brazil Thiago Monteiróval találkozik. Előbbi a 26., utóbbi a 88. helyen áll a világranglistán.