Élete első GS-meccsét megnyerve lépett a Garros második fordulójába Balázs Attila

mti (fotó: epa)
Balázs Attila háromszettes győzelemmel bejutott kedden a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójába.

A 32 éves játékos élete első Roland Garros-főtáblás mérkőzésén a japán Ucsijama Jaszutakával találkozott, pályafutása során először. A világranglistán 87. Balázs  nagyszerűen kezdett kedvenc borításán, és negyedóra elteltével már labdája volt a 4:0-hoz. A négy évvel fiatalabb ázsiai teniszező alig nyert fogadópontot, és szemlátomást kissé idegenül mozgott a salakon. Balázs így rendre remekül kimozgatta őt a pályáról, magabiztosan fejezte be a labdameneteket, és 31 perc elteltével már szettelőnyben volt.

A folytatásban kiegyenlítettebb küzdelem zajlott a 13-as pályán, az ATP-rangsorban 95. Ucsijama ezzel együtt csak 3:2-ig tudta hárítani a bréklabdákat. Ezt követően a hétszeres magyar bajnok végigvitte előnyét, és hozta a második játszmát is.

A harmadik felvonásban mindkét játékos elvesztette a szerváját – a japánnak ez volt az első bréklabdája –, majd 4:5-nél Balázs saját adogatásánál két szettlabdát hárított. Ucsijama ezután elbizonytalanodott, a budapesti teniszező pedig kiszerválta a mérkőzést, amely 2 óra 21 percig tartott.

Balázs Attila ellenfele a tizedik helyen kiemelt Roberto Bautista Agut lesz a második fordulóban. A spanyol játékos, a világranglista tizedik helyezettje a nyitókörben három szettben verte a hazai közönség előtt szereplő Richard Gasquet-t.

Roland Garros, férfiak, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Balázs Attila-Ucsijama Jaszutaka (japán) 6:2, 6:3, 7:5
Bautista Agut (spanyol, 10.)-Gasquet (francia) 7:6 (7-5), 6:2, 6:1

Fucsovics Márton párosban is győzelemmel kezdett Párizsban (fotó: MTI/AP/Alessandra Tarantino)

Fucsovics Márton pedig a negyedik helyen kiemelt Danyiil Medvegyev ellen egyesben bemutatott bravúrja után párosban is továbbjutásnak örülhetett. Az oldalán a brit Cameron Norrie-val három szettben verte a Mackenzie McDonald, Tennys Sandgren amerikai duót, a találkozó 1 óra 43 percig tartott.

férfi páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Fucsovics Márton, Cameron Norrie (magyar, brit)-Mackenzie McDonald, Tennys Sandgren (amerikai) 6:4, 2:6, 6:2