Medvegyev nyerte az ATP-világbajnokságot

Az orosz Danyiil Medvegyev nyerte meg a férfi teniszezők londoni ATP-világbajnokságát, miután a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva legyőzte az osztrák Dominic Thiemet.
fotó: EPA/ANDY RAIN

A harmadik helyen kiemelt bécsújhelyi játékos – aki tavaly is finalista volt – a nyitószettben 2:2-nél elvette a negyedikként rangsorolt orosz adogatását, majd előnyét végigvitte, és 47 perc alatt hozta a játszmát.

A folytatásban Medvegyev – aki tavaly három vereséggel búcsúzott a vb-től – 2:2-nél egy 13 labdamenetet hozó gémben tartotta meg a szerváját. Mindkét oldalon akadtak további bréklabdák, de a szett rövidítésbe torkollott, amelyben a 24 éves moszkvai teniszező 0-2-ről sorozatban hét pontot nyerve kiegyenlített.

Az utolsó felvonásban is 2:2-nél jött a kulcsfontosságú gém, ekkor Medvegyevnek a nyolcadik bréklabdájánál sikerült a meccs során először elvennie a US Open-bajnok adogatását. Innentől már nem engedte ki a kezéből a meccset, amely 2 óra 41 percig tartott.

Az orosz teniszező veretlenül szerezte meg pályafutása első vb-címét, és a trófea mellé 1,5 millió dollárt (454 millió forint) kapott.

A jubileumi, ötvenedik ATP-világbajnokságot a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendezték, az összdíjazás pedig a tavalyi 9-ről 5,7 millió dollárra csökkent Londonban, amely utoljára volt a szezonzáró viadal helyszíne.

A vb-nek 2021-től 2025-ig Torino ad majd otthont.

2018: Alexander Zverev (német)-Novak Djokovic 6:4, 6:3
2019: Sztefanosz Cicipasz (görög)-Dominic Thiem (osztrák) 6:7 (6-8), 6:2, 7:6 (7-4)
2020: Danyiil Medvegyev (orosz)-Dominic Thiem 4:6, 7:6 (7-2), 6:4