Fucsovics két játszmában verte az olasz Cecchinatót Melbourne-ben

Fucsovics Márton 7:6, 6:3-ra legyőzte az olasz Marco Cecchinatót, aki 2018-ban a francia Grand Slam-tornán az elődöntőig jutott, így az Australian Open helyszínén zajló Murray River Open elnevezésű ATP 250-es tenisztorna második fordulójába jutott, a legjobb 32 közé.

Az első játszmában Fucsovics 5:4-nél adogathatott a szettért, de olasz ellenfel elvette a szerváját, így a rövidítés következett, amelyben Cecchinato 1–4-ről felállt, és két játszmalabdáig is eljutott, de éljátékosunk 10–8-ra megfordította a tie-breaket, ezzel bő egy óra játék után szettelőnybe került.

A második szettben is Fucsovics vette el először ellenfele szerváját (3:1), majd 4:1-nél három labdája volt a dupla brékelőnyhöz, de nem sikerült ezeket behúznia. A folytatásban, 4:2-nél az olasznak volt négy bréklabdája, de Fucsovics hárította őket. Ez lendületet adott a magyar teniszezőnek, aki 5:3-nál befejezte a 105 percig tartó mérkőzést. Győzelemmel indult tehát a 2021-es év!

Fucsovics a torna második fordulójában a világranglistán 78. helyezett fehérorosz Jegor Geraszimovval találkozik.

ATP 250-ES TORNA, MELBOURNE (382 575 dollár, kemény pálya)