Djokovic–Nadal álomdöntőt rendeznek Rómában

MTI/m4sport.hu
Létrejött az álomdöntő a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében, miután szombaton Novak Djokovic és Rafael Nadal is megnyerte elődöntőjét.

A 20-szoros Grand Slam-győztes spanyol sztár az amerikai Reilly Opelkát búcsúztatta két 6:4-es szettben, míg a szombati második elődöntőben a világelső Novak Djokovic három szettben, 2 óra 45 perc alatt győzte le a hazai közönség előtt szereplő Lorenzo Sonegót.

Ráadásul a szerbnek szombaton kellett befejezni a Sztefanosz Cicipasz elleni, pénteken kezdett negyeddöntőt, amelyet Cicipasz 6:4, 2:1-es vezetésénél szakítottak meg eső miatt. Djokovic 7:5-re megnyert második játszmával egyenlített szombaton, majd egy hasonlóan hosszú, 12 gémig tartó szett végén győzött.

Nadal és Djokovic kilencedik alkalommal találkozik Rómában (Nadal 5-3-ra vezet), az utóbbi 16 kiírásból 14 tornagyőzelem a kettőjük nevéhez fűződik.